Gaziosmanpaşa Belediyesi 2017 Yılı Ramazan Ayı Mahalle İftar Programı

Gaziosmanpaşa Belediyesi 2017 yılında mahalle iftarları vererek mübarek Ramazan ayında Gaziosmanpaşalılara hizmetini devam ettiriyor. İşte Gaziosmanpaşa Belediyesinin 2017 yılı ramazan ayı mahalle iftarlarının takvimi..

Gaziosmanpaşa Belediyesi 2017 Yılı Ramazan Ayı Mahalle İftar Programı
Gaziosmanpaşa Belediyesi 2017 Yılı Ramazan Ayı Mahalle İftar Programı Umut Aslan

On bir ayın sultanı olan mübarek ramazan ayında manevi atmosferin coşkusuyla ihtiyaç sahiplerine mahalle iftarları düzenleyerek, oruç tutanlara, yoksullara yardımcı olan Gaziosmanpaşa Belediyesi, ramazan ayının maneviyatına uygun sohbet ve etkinliklerle de hizmet vermeye devam ediyor.

Ramazan ayı boyunca her akşam 21.30'da Küçükköy Stadı'nda sohbet, söyleşi,konser, kitap imza günü,ve tiyatro gibi etkinlikler düzenleyecek olan Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu aktivitelerin yanı sıra Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı 16 mahallede sokak iftarları gerçekleştirerek paylaşmanın ve yardımlaşmanın mutluluğunu Gaziosmanpaşa Halkı'na yaşatacak.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Necmettin Nursaçan ve İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ile sohbet ve söyleşi programları düzenlenecek ve Uğur Işılak, Serdar Tuncer, Dursun Ali Erzincanlı, Ubeydullah Sezikli, Esat Kabaklı, Yusuf Karagöz, Saleh Sabr, Emre Ermiş, Grup Dergah, Grup Tillo ve İkbal Gürpınar vereceği konserler ile Ramazan’ın sevincini ve coşkusunu yaşatacak. Bu etkinliklerin yanı sıra geleneksel ramazan ve çocuk eğlenceleri, meddah, Hacivat-Karagöz, jonglör gösterileri sergilenecek.

İşte Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin 2017 Yılı Ramazan Ayında Düzenleyeceği Mahalle İftarlarının Takvimi

30 Mayıs Salı /  Bağlarbaşı, Sarıgöl ve Merkez Mahalleleri Ortak İftarı  / Laleli Caddesi

31 Mayıs Çarşamba / Kazım Karabekir Mahallesi / 840. Sokak

1 Haziran Perşembe / Karadeniz Mahallesi / Şehit Gökhan Topçu Parkı

5 Haziran Pazartesi / Yenidoğan ve Karlıtepe Mahalleleri Ortak İftarı  / Göçmenler Sokak

6 Haziran Salı / Mevlana Mahallesi / İbrahim Hayırlıoğlu Camii

7 Haziran Çarşamba / Pazariçi ve Yıldıztabya Mahalleleri / Gülsevenler Sokak

8 Haziran Perşembe / Karayolları Mahallesi / Karayolları Parkı

9 Haziran Cuma / Avrupa Konutları İftarı  / Avrupa Konutları

13 Haziran Salı / Fevzi Çakmak Mahallesi / 774/1 Hilal Camii Önü

14 Haziran Çarşamba/Hürriyet ve B.Hayrettin Paşa Mahalleleri Ortak İftarı/500 Evler Kapalı Cadde

21 Haziran Çarşamba / Şemsipaşa Mahallesi / Sokullu Mehmet Paşa Caddesi

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise mübarek ramazan ayının kardeşliği, birliği ve beraberliği pekiştirdiğini vurgulayarak şu mesajı okudu " ‘’Ramazan’a erişmenin sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Ramazan’ın anlamını da kalbimizde yaşamaya hazırlanıyoruz. Ramazan; açlığı, tokluğu, paylaşmayı ve cömertliği düşünmektir. Gaziosmanpaşa’da mahalle iftarlarıyla soframızı vatandaşlarımızla paylaşıyor, maneviyatımıza uygun programlarla, çocuklarımıza özel etkinliklerle ve kalpten kalbe sohbetlerle kulluğumuzu hatırlıyoruz. Ramazan’ın bereketini, samimiyetini birlikte yaşıyoruz. Gaziosmanpaşalıları ve tüm İstanbul halkını düzenlenecek programlarımıza davet ediyorum. Her yıl olduğu gibiilçemizde nüfusu yoğun olan illerde de Kardeşlik İftarı vermeye bu yılda devam ediyoruz. İlçemizdeki Kanaat Önderleri ve STK temsilcileriyle birlikte katılacağımız Siirt, Kastamonu ve Trabzon'da il merkezlerinde İftar vereceğiz. Bu iftarlarla hemşehrilerimizle hasret gidererek hoş bir sada bırakmayı arzuluyoruz. Bu duygularla mübarek Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

gaziosmanpaşa belediyesi mahalle iftarları gaziosmanpaşa mahalle iftarları listesi gaziosmanpaşa 2017 yılı ramazan mahalle iftarı takvimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!