Gaziantep Terör Saldırısının Perde Arkası

Binaya girmeye çalışan teröristlere nöbet kulübesindeki polisler anında karşılık verince emniyet müdürlüğü önünde çatışma çıktı teröristlerden birisi öldürüldü ikinci terörist için çevrede alarm verildi. Polisler elleri tetikte ikinci hainin peşine düştü.

Gaziantep Terör Saldırısının Perde Arkası
Gaziantep Terör Saldırısının Perde Arkası

Polislerin elleri tetikte; saniyeler önce emniyet binasına girmeye çalışan teröristi etkisiz hale getiren ekipler ikinci terörist için alarm durumunda.

Gaziantep te saat 15;20 sıralarıydı iki terörist uzun namlulu emniyetin önüne geldi yaylım ateşi açmaya başladı. Nöbet tutan polisler teröristlere anında karşılık verdi emniyet binasından koşarak çıkan meslektaşları da çatışmaya girdi. Çıkan çatışmada bir polis memuru yaralandı. Teröristlerden biride öldürüldü. İçeriye girmeye çalışan diğer teröristle polisler arasındaki çatışma iki dakika sürdü. İkinci terörist köşeye sıkışınca kaçtı polislerde peşlerine düştü. Öldürülen teröristin üstünde canlı bomba düzeneği olabilirdi o yüzden polis çevreye kimseyi yaklaştırmadı jammerlar ile bölge güvenlik çemberine alındı. Özel harekât polisleri de bölgeye sevk edildi bölgedeki otoparklar, apartmanlar, iş merkezleri didik didik arandı.

Hainler tıpkı İzmir de adliye binasına girmeye çalıştıkları gibi Gaziantep te emniyet binasına girmeye çalıştı. Ancak çok şükür ki yine hain amaçlarına ulaşamadılar polisler şimdi her yerde kaçan ikinci teröristi arıyor canlı bomba olma ihtimali nedeni ile ekipler kırmızı alarmda bomba yüklü olabileceği ihtimali ile iki şüpheli araçta aranıyor.

Teröristler emniyet müdürlüğüne geçen yılda bombalı araç ile saldırmıştı üç polisin şehit düştüğü saldırının ardından emniyetin etrafı her biri yedi ton olan beton bariyerlerle çevrelenmişti. Alınan önlemler teröristlerin hain planlarını da bozdu.

Bu saldırıda hain dışında can kaybının olmaması birazda olsa insanların yüreğine su serpti bölgedeki bekleyiş ve arama çalışmaları hala devam etmekte olup şüpheli görünenlerin polise ihbar edilmesi isteniyor.

 

gaziantep saldırısı pkk gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor