Furkan Vakfı'na Operasyon Yapıldı. Kurucu başkan Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı

Bu sabah Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na polis ekipleri operasyon düzenledi ve kurucu başkan olan Alparslan Kuytul dahil 21 kişi gözaltına alındı.

Furkan Vakfı'na Operasyon Yapıldı. Kurucu başkan Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı
Furkan Vakfı'na Operasyon Yapıldı. Kurucu başkan Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı Umut Aslan

Bu sabah erken saatlerde Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na ve bazı yöneticilerin evlerine yönelik operasyon düzenledi. Polis ekipleri Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na "kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla operasyon başlattı  Operasyonlara Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Çevik Kuvvet ve Özel Harekât şubelerinden polislerinin de katıldığı görülürken, polisler bina kapılarını koçbaşlarıyla kırarak içeriye girdiler. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın genel merkezi olan Adana'da yapılan operasyonların yanı sıra Niğde ve Elazığ'da da operasyonların yapıldığı bilgisi geldi.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nda polis ekiplerinin arama esnasında yüksek miktarda para ele geçirdiğini ve bunları polis kamerasına kaydettiği bildiriliyor. Ayrıca genel merkez binasında ’sistem odası’ olarak nitelenen bilişim sistemlerinin kurulu olduğu bir odada ise siber suçlarla mücadele polislerinin inceleme yaptığı kaydedildi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucu başkanı olan Alparslan Kuytul'un son zamanlarda Afrin harekatına yönelik yayınladığı videolarda hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdiği biliniyor.

Öte yandan Adana Valiliği Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik yapılan operasyonlara protesto olarak etkinlik ve eylem yapılmasını yasakladığı bildirildi.

furkan eğitim ve hizmet vakfı operasyon gözaltı alparslan kuytul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş