Fransa’da Evde Ölmek Yasaklandı

Fransa’da Laigneville Belediyesi'nin Başkanı Christophe Dietrich evde ölmeyi yasakladı. Bu karar ile belediyedeki doktor azlığına dikkat çekmeyi planladıkları ortaya çıktı.

Fransa’da Evde Ölmek Yasaklandı
Fransa’da Evde Ölmek Yasaklandı

Fransa’nın Laigneville Belediyesi’nde sadece 2 doktor görev yapmasına rağmen 5 bin kişi yaşamına devam ediyor. Hastaneler de sürekli sıra bekleniyor. Hatta kişilerin öldüğünü teyit etmek için bile saatlerce beklemek gerekiyor. Bu sebeple durumu protesto etmek amaçlı Laigneville Belediyesi'nin Başkanı Christophe Dietrich evde ölmeyi yasakladı. Karar sembolik de olsa, Fransa yetkililerinin dikkatini çekmek amaçlanıyor. 
Bölgede bulunan 2 doktor hiçbir şeye yetişememekle beraber, yıl sonunda bu iki doktorun da emekli olacağı ve henüz yerlerine gelecek doktorların bile belli olmadığı söyleniyor.
Belediye Başkanı Christophe Dietrich bir an önce Fransa Sağlık Bakanlığı yetkililerinin duruma el atması gerektiğini, değilse bu bölgedeki insanların daha farklı tepkileri de olacağını, artık buradaki halk hastaneye gidip sıra beklemekten bıktığını, hastaneye gitmesi gereken bir çok hastanın, hastane sıralarında telef olacağına evinde kalmayı tercih ettiğini söyledi.
Bu sebeple bölgede evde ölmek yasaklandı. Birileri ölecekse bile hastanede ölmesi kararlaştırıldı.
Henüz bu kararın ardından Fransa Sağlık Bakanlığı yetkililerinden bir açıklama gelmiş değil. Christophe Dietrich durumun en kısa sürede halledilmesini, değilse dikkatleri çekmek için değişik kararlar daha alacaklarını söyledi.

 

evde ölmek yasaklandı fransada evde ölmek yasaklandı Fransa Laigneville Belediyes Laigneville Belediyesi Başkanı Christophe Dietrich
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler