Flaş..Afrin Harekatı'nda 8 Asker Şehit Oldu, 13 Asker Yaralandı..

TSK'nın internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Afrin Harekatı'nda bugün 8 askerimiz şehit oldu 13 askerimiz ise yaralandı.

Flaş..Afrin Harekatı'nda 8 Asker Şehit Oldu, 13 Asker Yaralandı..
Flaş..Afrin Harekatı'nda 8 Asker Şehit Oldu, 13 Asker Yaralandı.. Umut Aslan

Generlkurmay Başkanlığı internet sitesinden yaptığı açıklama ile acı haberi kamuoyu ile paylaştı. İnternet sitesinde yer alan açıklamay göre bugün Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 8 askerimiz şehit olurken 13 asker de yaralandı. Yaralı olan 13 asker arasında durumu ağır olanların da hayatını kaybedebileceği endişesi yaşanıyor. TSK bugün  Afrin Operasyonu'nda şehit olan ve yaralanan askerlerin kimlik bilgilerini henüz paylaşmazken ilerleyen saatlerden bu bilgilerin de kamuoyu ile paylaşılacağı bekleniyor. İşte TSK'nın internet sitesinden duyurduğu o acı haberin tam metni.

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 01 Mart 2018 tarihinde Afrin’de icra edilen operasyonlar esnasında beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

Bu açıklamanın ardından internet sitesinden bir açıklama daha yapan TSK şu metni paylaştı. ""Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 01 Mart 2018 tarihinde Afrin’de icra edilen operasyonlar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." denildi.

tsk şehit listesi afrin şehit 1 mart afrin harekatı şehit askerlerin isimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş