Flaş! Meral Akşener O Partiye Geçiyor!

Son dönemde MHP ile arasında yaşadığı polemikten sonra partiden bir çok yandaşı ile birlikte ihraç edilen eski MHP milletvekili Meral Akşener Anavatan Partisi ile birleşeceği iddia edildi.

Flaş! Meral Akşener O Partiye Geçiyor!
Flaş! Meral Akşener O Partiye Geçiyor!

Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki yanlış gidişattan dolayı kurultayı toplayarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi indirmek istediler. AK Parti ve Devlet Bahçeli’nin engeline takılan Meral Akşener’in kurultayı başlatması resmen engellendi.

Bu engellerden sonra pes etmeyen Meral Akşener uzun süre bu durumu protesto etti. Her yerde MHP’den bağımsız mitingler yaptı. Son olarak MHP’nin genel kararı olan referandumda evet yerine hayır kampanyası yaptı. Bakıldığında MHP’nin 100’de 73’ü hayır dedi.  Buradan acaba bu hayır diyen kişiler Meral Akşener’i mi destekliyor sorusunu akıllara getirdi.

Son dönemde gelen haberler ise şaşırttı. Acaba Meral Akşener yeni bir parti mi kurar derken, Anavatan Partisi’nden birleşeme teklifi geldi. Bu teklif hakkında Akşener kanadından bir açıklama yapılmazken, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi bu teklifi doğruladı. Kendilerinin böyle bir teklif yaptıklarını söyledi.

Meral Akşener bu görüşme sırasında parti isminin Milliyetçi Demokratik Parti olmasını istediği iddia edildi. Bu konuda ne karar verildiği henüz bilinmiyor.

Bilindiği üzere Akşener Milliyetçi bir kökenden geldi. Ama siyaset uzmanlarının söylediğine göre milliyetçi olarak partiye devam edilmesi, kürt oylarının kaçmasına ve dindar kesimin oylarının da azalmasına sebep olur.

meral akşenerin yeni partisi milliyetçi demokrat parti meral akşenere birleşme teklifi meral akşener anavatan partisi anavatan partisinden birleşme teklifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi