Filipinler'i Mangkut Tayfunu Vurdu, Ölü Sayısı Artıyor...

Güneydoğu Asya'yı Mangkhut tayfunu vurdu... Çok sayıda yaralanma ve can kaybı meydana geldi...

Filipinler'i Mangkut Tayfunu Vurdu, Ölü Sayısı Artıyor...
Filipinler'i Mangkut Tayfunu Vurdu, Ölü Sayısı Artıyor... Hilal Mert

Pasifik Okyanusu'nun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devleti Filipinler zor günler geçiriyor! Filipinler'in kuzey kıyılarını etkisi altına alan ve gücünden dolayı "süper" olarak adlandırılan Mangkhut tayfunu can aldı.

Emniyet Müdürü Oscar Albayalde, Filipinler'i dün etkisi altına alan tayfundan dolayı ülkede hayatını kaybedenlerin sayısının 28 olduğunu duyurdu.

Alınan bilgiye göre; Ölenlerin çoğunun tayfunun sebep olduğu toprak kaymalarında yaşamını yitirdi. 100 binden fazla kişinin de güvenli yerlere tahliye edildi.

Ayrıca Filipinli yetkililer, ülkenin kuzeyinde meydana gelen toprak kaymasında birçoğu altın madencisi olmak üzere 40'dan fazla kişinin göçük altında kaldığını açıkladı. Kurtarma çalışmalarının devam ediyor...

Öte yandan hızı 100 kilometreye kadar düşen tayfunun Filipinler'deki etkisini yitirerek Çin'in güneyine ve Hong Kong şehrine doğru ilerlediği öğrenildi.  Hong Kong hükümet yetkilileri, şu ana kadar 111 kişinin kasırga bağlantılı yaralanmalar nedeniyle hastanelere başvurduğunu açıkladı. Hong Kong'da ayrıca en az 76 ağaç devrilme olayı meydana geldi...

NELER OLMUŞTU?

Hawaii'de bulunan Müşterek Tayfun Uyarı Merkezi, Pasifik Okyanusu'nun kuzeyinde ortaya çıkan tayfunun, kategori 5 kasırga gücündeki "süper tayfun"a dönüştüğünü duyurmuştu. Bölgede 500 kadar uçuşun iptal edildiği ve 100 bin kişi için tahliye emri verildiği ifade edildi.

Filipinler Pasifik Okyanusu Mangkhut tayfunu Hong Kong Çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?