FETÖ'nün Moğolistan'daki Okullarının Genel Müdürü Yakalandı

Fethullah Gülen cemaatinin Moğolistan’daki kullarının genel müdürü Veysel Akçay, Ulanbatur’da yakalandı ve Türkiye’ye getirilmesi için harekete geçildi...

FETÖ'nün Moğolistan'daki Okullarının Genel Müdürü Yakalandı
FETÖ'nün Moğolistan'daki Okullarının Genel Müdürü Yakalandı Hilal Mert

Fethullah Gülen cemaatinin Moğolistan’daki kullarının genel müdürü Veysel Akçay yakalandı. Yapılan yeni bir operasyonla yakalanan Moğolistan'ın Başkenti Ulanbatur'da cemaat okullarının genel müdürü Veysel Akçay, Moğolistan istihbaratının da desteğiyle gözaltına alındı. Akçay'ı Türkiye'ye getirmek üzere özel bir uçağın Ulanbatur’a gönderildiği öğrenildi. MİT görevlilerinin Akçay ile birlikte yurda gelmeleri söz konusu!

Öte yandan Mogolistan’daki cemaat yanlıları Veysel Akçay'ın gözaltına alınması üzerine eylem yapmaya başladı. Cemaat okullarında okuyan bir öğrenci grubunun havalimanı önünde müdürün serbest bırakılması için eylem yaptıkları bilgisine ulaşıldı.

Temmuz ayı başında da 15 temmuz 2016 gecesi de TSK'da görev yapan bir grup üyeleri ile kalkışma tertip eden ancak darbe girişiminde başarısız olan Fetö terör örgütünün üyelerini saptamak için elektronik kelepçe hayata geçti. Şu anda 412'si FETÖ'ye yönelik soruşturma ve kovuşturmalarda adli kontrol şartıyla serbest bırakılanlar olmak üzere 2 bin 341 kişi elektronik kelepçelerle takip ediliyor.

Elektronik izleme nasıl yapılır?

Denetimli serbestlik kapsamında mahkeme ve savcılıklar tarafından verilen kararlarla şüpheli ile sanıklar takılan elektronik kelepçelerle Adalet Bakanlığına bağlı Elektronik İzleme Merkezinden 24 saat boyunca izleniyor. Elektronik kelepçe takılan kişiler konutunu belirli sürelerle terk edemez, belirlenen yerlere gidemez, mağdura yaklaşamaz. Öte yandan haklarında alkol kullanmamalarına yönelik karar verilenlerin evlerine alkol izleme üniteleri kuruluyor. Hükümlülerin ayak bileğine takılan kelepçe sayesinde sanık veya şüpheli Adalet Bakanlığına bağlı Elektronik İzleme Merkezinden 24 saat boyunca izleniyor.

Fethullah Gülen Veysel Akçay Moğolistan MİT müdür FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor