FETÖ’cüler Sandık Başında Yakalandı

Ülkenin bir çok yerinde aranan FETÖ’cülerin oy kullanmaya gelme durumuna karşı tedbirler alındı. Bu tedbirler bir çok yerde sonuç verdi. Oy kullanmak için Trabzon’daki oy kullanacağı okula gelen bir şüpheli polisler tarafından yakalandı.

FETÖ’cüler Sandık Başında Yakalandı
FETÖ’cüler Sandık Başında Yakalandı

15 Temmuz darbe girişiminin öncüleri FETÖ elemanlarından bazıları aranıyordu ama bir türlü bulunamıyordu. Bu kapsamda bir ihtimal bu kişilerin seçim sandıklarında polis tedbir aldı. Trabzon’da aranan bir FETÖ’cünün oy kullanacağı okula gelmesinin ardından polis devreye girdi ve kıskıvrak şüpheliyi yakaladı. 
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle kapatılan Alparslan Okulları’nın ortaklarından olan E.Ö.’nün sandık başına oy kullanmaya gelmesiyle birlikte şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Yakalanan kişi polis ekiplerince emniyete götürülerek sorguya alındı. E.Ö.’nün sorgusu hala devam ediyor. 
FETÖ mensubu kişilerin hayır oyu kullanacağı düşünülürse, FETÖ’cülerin sandık başına yakalanma korkusuyla gelmemesi Evet cephesine yarayacak gibi. 
Bilindiği üzere bundan önceki tüm seçimlerde FETÖ mensupları ev ev, sokak sokak gezmiş ve anti AK Parti propagandası yapmış ve bir çok kişinin AK Parti’ye oy vermesini engellemişlerdi. Son seçimlerde FETÖ mensupları AK Parti dışında HDP, MHP ve CHP gibi partilere oy vermiş, büyük illerde de bağımsız milletvekillerine oy vermişlerdi. Oradan anlaşıldığı üzere FETÖ’cülerin oyu en az 1 milyonu buluyordu. Bu yıl verecekleri hayır oyu da sandıkta 100’de 2 oranında etki edeceği düşünülüyor.

 

fetöcü oyları fetöcü seçmen fetö fetöye sandık operasyonu fetö oy kullanma trabzon fetö sandık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek