"Eylül'ler, Leyla'lar Yaşasın Diye Elimden Geleni Yapacağım..."

Bir pedefoli cinayetine kurban giden 8 yaşındaki Eylül'ün ailesi kızına duygu dolu bir mektup yazdı...

Hilal Mert

Ankara'da babasının geçmişte iş yaptığı kişi tarafınfan kaçırılan daha sonra tecavüze uğrayan ve hem dövülerek hem de bıçaklanarak öldürülen 8 yaşındaki Eylül'ün ailesi kızlarına mektup yazdı. Türkiye'yi yasa boğan cinayetle evladını kaybeden ve günlerdir mezar başında 'evlat nöbeti' tutan anne Şerife Yağlıkara, acı ve özlem dolu o mektubu gözyaşları içinde kızına okudu. Acılı anne, "Anneni eksik bıraktın ama diğer Eylül'ler, Leyla'lar yaşasın diye elimden geleni yapacağım, tüm çocukları yaşatacağım. Artık ağlamayacağım annem" dedi.

O duygu dolu mektupta yer alan bazı ifadeler şöyle;

Ağrı'üm, son beşiğim, gözümün nuru, kara gözlüm kızım. Bugün tam 26 gün oldu, her akşam bahçe kapısında bekliyorum, 'anne ben geldim' deyip, bisikletinle avluya girmeni. Çok özlüyorum yavrum. Mezarının başına kurdum evimi, gece gündüz buradayım ama doyamıyorum sana. Seni koruyup, kurtaramadım. Çok sevdiğin yollardan geçip ölüme gidişini fark edemedim. Yavrum seni yaşatamadım. Ama babanla yemin ettik kalan ömrümüzü çocukları sevmeye ve korumaya adadık. Kaybolan çocukların ailelerini ziyaret ediyor, arıyor teselli ediyor. O kuzuları birlikte arıyoruz. Seni bulamadık ama onları bulacağız, yaşatacağız."

Mektupta adı geçen Leyla'da henüz 4 yaşında idi. Ağrı'da ramamzan bayramının 1. günü babasının amacasının oğlu tarafından kaçırılan Leyla 18 gün tutsak edilip aç bırakılarak öldürülmüş olarak bulundu.

Leyla Ankara Ağrı Eylül mektup cinayet pedefoli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor