Eyleme Hazırlanan Teröristlere Ağır Darbe

Güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyon ile Van'ın Muradiye ilçesinde 3 terörist öldürüldü.

Eyleme Hazırlanan Teröristlere Ağır Darbe
Eyleme Hazırlanan Teröristlere Ağır Darbe

Yapılan açıklamada Van Valiliği ''KCK/PKK terör örgütünün gerçekleştireceği eylemlere yönelik yapılan deşifre çalışmaları neticesinde; terör örgütüne ait Muradiye ilçesinde bulunan Babacan Mahallesinde yer alan sığınağa operasyon gerçekleştirildi. Operasyonu Van Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü polisleri ve Van İl Jandarma Komutanlığı askerlerinin birlikte gerçekleştirdiği operasyonda 3 terörist öldürüldü."

Öldürülen teröristlerin 15 Nisan 2017'de Muradiye'de Ak Parti ilçe başkanının içinde bulunduğu konvoya düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren ve bir koruyucunun şehit edilmesine neden olan ekipte yer aldıkları da açıklandı. Öldürülen teröristlerin Muradiye'de yeni saldırılar için hazırlık halinde oldukları ve yapılan operasyonla terör örgütü ağır darbe aldı.
Öldürülen teröristlerle birlikte elde edilen mühimat arasında 1 adet M 16 piyade tüfeği ve  2 adet AK-47 piyade tüfeği ile 1 adet roketatar var. Yapılan açıklamalarda vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için 7-24 çalışmaların sürdüğü açıklandı.
Gürpınar'da da Silah ve Mühimmat 
Valilik tarafından yapılan bir diğer açıklamada, Gürpınar'da bulunan Taşlıca Mahallesinde 14 Mayıs günü patlayıcı araması yapan korucu ekibine gerçekleştirilen saldırı ile 3 korucunun yararlanmasına neden olan teröristlerinde yakalanması için operasyonların sürdüğü dile getirildi.
Gerçekleştirilen operasyonlarda şimdiye kadar Topçudeğirmeni Mahallesin kırsalında gerçekleşrilen çatışmalarda  1 teröristin ölü olarak ele geçirildiği 2 kişininde katırlarıyla yakalandığı eklenlendi açıklamaya. Bu operasyonda da bir miktar mühimmat ele geçirildiği ve bunlarında içeriğinin; 1 adet Bixi makinalı tüfek, 1 adet M-16 1adet Kaleşnikof, 1 adet keskin nişancı tüfeği olan Dragunav, 1 adet RPG-7 roketatar 2 el bombası ve bu silahlara ait çok sayıda mermi.

vanda terör katliamı vanda 3 terörist öldürüldü van valiliği pkk terör örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Adayları Oyunu Kullandı, Seçmene Mesaj Verdi
Cumhurbaşkanı Adayları Oyunu Kullandı, Seçmene Mesaj Verdi
Cezayir, Sınavlarda Kopya Çekilmesini Engellemek İçin İnterneti Kapattı
Cezayir, Sınavlarda Kopya Çekilmesini Engellemek İçin İnterneti Kapattı