Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Bir Araştırma Görevlisi 4 Öğretim Görevlisini Öldürdü

Gelen son dakika haberine göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bir araştırma görevlisi 4 öğretim görevlisini öldürdü. İşte haberin detayları..

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Bir Araştırma Görevlisi 4 Öğretim Görevlisini Öldürdü
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Bir Araştırma Görevlisi 4 Öğretim Görevlisini Öldürdü Umut Aslan

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde, bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu 4 öğretim görevlisinin hayatını kaybettiği, şüphelinin polis tarafından yakalandığı bildirildi.  Gelen so ndakika haberinin detaylarına göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesindeki bir araştırma görevlisi,  dekan yardımcısı, fakülte sekreteri, öğretim üyesi ve okutmanı öldürdü.

Bugün saat 15.00 sıralarında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin Meşelik Kampüsü'ne gelen silahlı saldırgan, dehşet saçtı. Büyük panik yaşanırken, saldırganın açtığı ateşte 4 kişi yaşamını yittirdi. Cinnet geçiren araştırma görevlisi 4 bilim insanının canına kıydı. Ölenlerin üniversite personeli olduğu belirtildi. Araştırma görevlisi olduğu iddia edilen saldırgan, yakalanarak gözaltına alındı. Saldırgan, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Saldırının nedeni henüz belirlenemezken, büyük korku yaşayan öğrenciler ve öğretim görevlileri üzerlerindeki şoku uzun süre atamadı. Kampüse çok çayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaşanan bu vahim olayın ardından Eskişehir Osmangazi Üniversite'sindeki öğrenciler ve diğer öğretim görevlileri olayın şokunu üzerinden hala atamadılar. İşte korkunç olayın detayları: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı. Üniversitede yarın yapılması planlanan sınavlar haftaya ertelendi.

Rektör Açıklama Yaptı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen, Eğitim Fakültesindeki silahlı saldırıda ölenlerin sayısının 4 olduğunu açıkladı. 

Prof. Dr. Gönen, yaptığı açıklamada, "Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımız sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun” dedi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Vize Sınavları Ertelendi

Yaşanan korkunç olayın ardından üniversitede yarın yapılması planlanan sınavlar haftaya ertelendi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Dehşet Saçan Saldırganın Resmi

eskişehir osmangazi üniversitesi öğretim görevlisi öldürme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş