Eski Bakanın Cenazesinde Abdullah Gül'e Tepki

80 yaşında hayatını kaybeden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan'ın cenazesine katılan Abdullah Gül'e "Reisime hainlik yaptın" diye tepki gösteren bir kişi gözaltına alındı.

Eski Bakanın Cenazesinde Abdullah Gül'e Tepki
Eski Bakanın Cenazesinde Abdullah Gül'e Tepki

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan önceki gün Ankara'da 80 yaşında hayatını kaybetmişti. Geçirdiği beyin kanaması sonrası 2010 yılından beri bitkisel hayatta olan eski bakan için önce Ankara'da tören yapıldı, ardından cenazesi memleketi Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki evine getirildi. Burada yakınlarından ve sevenlerinden helallik alındı. Cenaze namazı için Adapazarı şehir merkezindeki Orhan Camii'ne getirilen eski bakanın cenazesine çok sayıda siyasetçi ve devlet adamı da katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve çok sayıda vatandaş, namazda hazır bulundu. Eski bakan Cevat Ayhan'ın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kıldırıldı.

Cenaze namazının kılınmasının ardından, tabut cenaze aracına konulurken kalabalığa yaklaşan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi Abdullah Gül'e, "Vatana hainlik yapanlarla iş birliği yapıyorsun. Reisime hainlik yaptın!" diye bağırarak tepki gösterdi. Gözaltına alınan kişi polis otosuna götürülürken, "Reisime ihanet ettiği için bağırdım." şeklinde konuştu.

Cevat Ayhan'ın naaşı Akyazı Çıldırlar Mahallesi'ndeki köy mezarlığında toprağa verildi.

Cevat Ayhan Kimdir?

1930 yılında Sakarya Akyazı'da doğdu. İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi'nden mezun oldu. DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, Petkim Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevler ifa etti.

Kapatılan Refah Partisi'nin 19, 20 ve 21'inci dönem Sakarya milletvekili olan Cevat Ayhan, REFAHYOL diye bilinen 54. hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmıştı.

abdullah gül tepki cevat ayhan refahyol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?