Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na Açtığı 'Man Adası' Davasından Karar Çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının "Man Adası Belgeleri"ni açıkladığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı ikinci davada da karar çıktı

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na Açtığı 'Man Adası' Davasından Karar Çıktı!
Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na Açtığı 'Man Adası' Davasından Karar Çıktı! Hilal Mert

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının "Man Adası Belgeleri"ni açıkladığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı ikinci davada da karar çıktı. İstanbul Anadolu 9. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, duruşmada hakimin biran önce karar vermek istemesi üzerine “Seçim öncesi siyasi rant sağlamak amacıyla ivedilikle karar vermeye yönelik iradeniz var” diyerek duruşmayı terk etti.

Mahkeme, Man Adası açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yakınlarına 142 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

Geçen hafta da İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kılıçdaroğlu’nu Erdoğan’a 197 bin TL ödemeye mahkum etmişti.

NELER OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakın çevresinin Man Adaları’nda kurulu bir sterlinlik Bellway şirketine 2011 ve 2012 yıllarında 15 milyon Avro para aktardıklarını açıklamış, şirkete yapılan para transferine ilişkin belgeler göstermişti.

 

Erdoğan Man Adası CHP Kemal Kılıçdaroğlu Ceza Mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş