Erdoğan’a Abdullatif Şener’den Firavunlu Benzetme

Milli görüş hareketinden olan Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti’yi kuran kişilerden olan Abdullatif Şener, Erdoğan’ın partiden ayrılan iflah olmaz sözlerini eleştirerek Erdoğan’a Firavun’lu benzetme yaptı.

Erdoğan’a Abdullatif Şener’den Firavunlu Benzetme
Erdoğan’a Abdullatif Şener’den Firavunlu Benzetme

Bir zamanlar AK Parti’nin oldukça önemli isimlerinden olan ve Başbakan yardımcılığı sürecinde AK Parti’den ayrılma kararı alan Abdullatif Şene, kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sırasında AK Parti’den ayrılan iflah olmaz sözlerini üzerine alınarak, makam mansıp sahibi olmak veya iyi bir yerde olmak mı iflah olmak demek sözleriyle Erdoğan’ı eleştirdi. Şener sözlerine, “makam ve mevki ile iflah olunsaydı, Firavun en iflah olan kişiler Firavunlar olurdu” diye devam etti.
RS FM'de Yavuz Oğhan'dan Bi De Bunu De programına konuk olan Abdullatif Şener Erdoğan’ın partiden ayrılan iflah olmaz sözlerinin sorulması üzerine, eski AK Partili olarak sözü üzerine alındı ve Erdoğan’a cevap verdi: “ Bol paraya sahip olmak, haram para yemek, cumhurbaşkanı veya başbakan olmak, makam mevki sahibi olmak mı iflah olmak? Firavun’un da makam mevki ve parası vardı. O zaman en iflah olan kişiler Firavunlardır. Ülkemizde bir çok başarısızlık var. Yurtdışında, ekonomide, terör konusunda. Başarısızlıkla iflah olmamayı gerektirir.”  dedi.
Abdullatif Şener’in Firavun benzetmesi ve haram para sözleri dikkatlerden kaçmadı.

 

erdoğana firavun benzetmesi erdoğan firavun cumhurbaşkanı erdoğan abdullatif şener erdoğana cevap abdullatif şener
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Facebook,
Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı