Erdoğan, TRT'de Konuşma Yapmaktan Vazgeçti

AKP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan TRT'de propaganda konuşması yapmaktan vazgeçti

Erdoğan, TRT'de Konuşma Yapmaktan Vazgeçti
Erdoğan, TRT'de Konuşma Yapmaktan Vazgeçti Hilal Mert

AKP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, rakibi İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı gibi TRT'de Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin yapacağı 10 dakikalık propaganda konuşmasından vazgeçtiğini duyurdu. Bu imkandan Erdoğan'ın yanı sıra AKP yönetimi de bu imkandan vazgeçti.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimleri için böyle bir karar alınmasının altındaki neden ise Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın yoğun seçim programları nedeniyle çekimlere zaman ayıramayacak olmaları.

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de dün TRT yayınına çıkmak vazgeçtiğini duyurmuştu. İYİ Parti, Meral Akşener'in yerine partiden başka bir ismin konuşma yapması talebinde bulunmuş ama bu talep Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilmemişti. Akşener'in bu kararı almasının nedeni ise TRT'nin tüm adaylara eşit süre ayırmaması.

Öte yandan TRT'yi tarafsız olmamakla suçlayan CHP Erzurum Milletvekili adayı avukat Gonca Aytaş, Muharrem İnce’yi yayınlamayan TRT’ye ihtarname çekmiş ve ödediği tüm katkı paylarını isteyeceğini bildirmiştı.

İnce, Balıkesir’de yaptığı konuşmada, TRT için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yalova’da miting yaptık. Ben Yalova’da 40 yıldır böyle kalabalık görmedim. Ama TRT de mitingi görmemiş. Bu son uyarım, bir daha uyarmayacağım. TRT babanızın çiftliği değildir. TRT 80 milyonundur. Hepimizin TRT fonundan paralarımız kesilir. O zaman CHP’lilerin, bizlerin elektrik faturalarından pay kesmeyin. Bugün daha haram etmiyorum. Baştan söylüyorum: Eğer bugünki görüntüleri de görmezse hafta içi 130 milletvekili ile TRT’ye geliyorum; haberiniz olsun, kaçmayın sonra.”

Kanala gönderilen ihtar ve uyarılardan sonra TRT kanalları CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mitinglerini canlı yayında ekrana getirmeye başlamıştı.

Erdoğan Meral Akşener Muharrem İnce TRT Yüksek Seçim Kurulu 27. Dönem milletvekili genel seçimleri Cumhurbaşkanı propaganda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor