Erdoğan Demirören'in Cenazesi Kaldırıldı!

Demirören Holding ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören bugün son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı

Erdoğan Demirören'in Cenazesi Kaldırıldı!
Erdoğan Demirören'in Cenazesi Kaldırıldı! Hilal Mert

Bugün Erdoğan Demirören'a veda günüydü. 80 yaşınd aolan Erdoğan Demiören hafta içi tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Erdoğan Demirören için ilk tören saat 10.20'de İstanbul Şişhane'deki Holding binası önünde yapıldı. Törene Demirören ailesi, yakınları, holding çalışanları ve sevenleri katıldı. Törenin ardından Erdoğan Demirören'in cenazesi Fatih Camii'ne götürüldü. Tabutun cenaze aracından indirilmesi sırasında Yıldırım Demirören de omuz verdi. Aile cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Camii'de Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da yer aldı. Basına kısa bir açıklama yapan Başbakan şöyşe konuştu;

"Saygın bir işadamını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bir ömrü sanayi için, memleketin kalkınması için tüketen Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye için çok şey yaptı. Binlerce insanın evine ekmek, aş götürmesini sağladı. İyi bir insandı, biz kendisini iyi biliriz. Mübarek bir ayda, mübarek bir günde Allah'ın rahmetine kavuştu. Ölümü bir gün hepimiz yaşayacağız. Ben, kendim ve Cumhurbaşkanı adına cenazeye katılıyorum."

Erdoğan Demirören'in oğlu TFF Başkanı Yıldırım Demirören, babası için düzenlenen cenaze töreninde gözyaşlarını tutamadı. Cenaze namazının ardından Demirören, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Demirören'in tabutunun üzerine 2. Mahmut döneminden kalma Kabe Kapısı örtüsü serildi.

Daha sonra Demirören ailesinin Kanlıca'da bulunan evine taziyeye gelenleri ağırladı.

Erdoğan Demirören

28 Ağustos 1938 tarihinde İnegöl doğumlu. Sirkeci’de oto yedek parça ithalatı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto'nun kurucusu Babası Şükrü Demirören`in 1957 senesinde vefat etmesiyle, genç yaşta aile işlerini devralarak iş hayatına atıldı. Milangaz ve Likidgaz markalarıyla kamuoyunda bilinen Demirören Grubu'nun iş dünyasındaki varlığı 1956 yılında kurulan Oto Kolaylık şirketiyle başladı. Demirören Grubu, 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini yine Doğan Grubu'ndan satın alarak medya sektörüne girdi. Demirören Grubu, Fransız Total'in Türkiye birimini Nisan 2016'da bünyesine katarak akaryakıt dağıtım sektöründe de önemli aktörlerden biri oldu. Mart 2018'de Doğan Meyda'yı satın almıştı. (CNN Türk, Kanal D, Radyo D, Radyonom.com, Hürriyet, Posta, Fotomaç, Hepsiburada.com, D-SMART, YAY-SAT)

Demirören Holding Erdoğan Demirören cenaze taziye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş