Engelli Öğrenciyi Döven Öğretmen Gözaltına Alındı

Geçtiğimiz günlerde video görüntüleri medyaya yansıyan, Burdur'da 11 yaşındaki engelli öğrencisine şiddet uygulayan İ.B. isimli öğretmen gözaltına alındı.

Engelli Öğrenciyi Döven Öğretmen Gözaltına Alındı
Engelli Öğrenciyi Döven Öğretmen Gözaltına Alındı Umut Aslan

Burdur'un Bucak ilçesinde 27 Aralık 2017 tarihinde Barbaros Ortaokulu'nda vahim bir olay yaşandı. 5. sınıf öğrencisi olan 11 yaşındaki T.K. adlı erkek öğrenci, özel sınıfta eğitim gördüğü okulda öğretmeni olan İ.B tarafından şiddete maruz kaldı. 27 Aralık'ta yaşanan bu talihsiz olayın ardından Burdur Valiliği, okul müdürü, müdür yardımcısı ve şiddet uygulayan öğretmenin görevlerinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Korkunç olayın video görüntüsü medya organlarına yayılırken, görüntülerden anlaşılacağı üzere, öğretmen, ayağa kalkan öğrenciye yerine geç diye bağırıyor. Daha sonra öğretmen elindeki terliğe benzer cismi öğrenciye fırlatıyor ve öğrenci kaçarak  sınıfın başka bir köşesine doğru gidiyor. Öğretmenin tekrar yerine geç komutuyla bu sefer öğrenci yerine geçiyor.

Bugün alınan son dakika haberi bilgsine göre ise engelli öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen İ.B, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alındı. Başsavcı olan Mehmet Nadir Yağcı imzası ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "İlimiz Bucak ilçesindeki bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli çocuğun, öğrenim gördüğü okuldaki özel eğitim sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldığı yönündeki görüntülerin internet üzerinden yayınlanması üzerine, 02/01/2018 tarihinde ilgili öğretmen hakkında 'nitelikli kasten yaralama' suçundan soruşturma başlatılarak, soruşturma kapsamında İ.B. gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili soruşturma Bucak Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle yürütülmektedir."

engelli öğrenciye dayak atan öğretmen burdur öğretmen şiddeti engelli döven öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor