Elvan Gıda’nın Sahibine FETÖ’deb Yakalama Emri

Elvan Gıda'nın sahibi hakkında yakalama emri.

Elvan Gıda’nın Sahibine FETÖ’deb Yakalama Emri
Elvan Gıda’nın Sahibine FETÖ’deb Yakalama Emri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen’in talimatından sonra Bank Asya’ya 27 Ocak 2014’te İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği tarafından 3 milyon 600 bin ve 17 Haziran 2014 tarihindede 3 milyon 800 bin TL yatırıldığı ortaya çıktı. 

Bank Asya’ya para yatırma işleminin ardından birliğin eski yöneticilerininde arasında bulunduğu 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde 8 adrese düzenlenen eş zamanlı baskınlarda söz konusu birliğin başkanı olan Zekeriya Mete, başkan yardımcıları Sübet Çiçek ve Kazım Taycı da ile birlik çalışanları İ.S.Ş, A.A, Y.D, M.M.A ekipler tarafından gözaltına alındı. 

Bugün Anadolu Ajansı tarafından geçilen habere göre aralarında Mete’nin de bulunduğu 7 kişinin serbest bırakıldığı haberi aktarılsa da haber kısa sürede yalanlandı. Gözaltına alınan isimlerin ardından Elvan Gıda’nın sahibi olan Hidayet Kadiroğlu hakkında da yakalama kararının çıkarıldığı aktarıldı. 

1952 yılında kurulan Elvan Gıda ülkemizde ve dünyada başta şekerleme olmak üzere çikolata, gofret ve bisküvi gibi pek çok ürünün üreticisi konumumda. Elvan Gıda ayrıca dünya genelinde en büyük 100 şekerleme şirketi arasına da girmişti. 

Konuyla ilgili olarak ise Elvan Gıda’dan yapılan açıklamada "Yakalama kararından haberdar değiliz, bize böyle bir tebligat yapılmadı. Tebligat yapılsa ve davet edilseydi bütün bildiklerini savcılığa anlatırdı.  Öncesinde farklı tarihlerde savcılığa müracaat ederek var ise hakkında bir işlem, beyan vermeye hazır olduğunu bildirdi. Ancak herhangi bir geri dönüş veya çağrı olmadı.  Basından öğrendiğimiz kadarıyla bir dönem başkan yardımcısı olarak görev aldığı Hububat Birliği ile ilgili yürütülen tahkikatta gözaltı kararı olduğu yönünde bir değerlendirme var. Biz bunu teyit edeceğiz ve pazartesi günü itibariyle bildiklerimizi savcılıkla paylaşacağız” denildi.

elvan gıda feto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş