Ehliyet Sınavında Yeni Dönem Başladı

Ehliyet sınavı yapan Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet alacak adayların direksiyon uygulama sınavı değerlendirmeleri için yeni bir uygulama başlattı

Ehliyet Sınavında Yeni Dönem Başladı
Ehliyet Sınavında Yeni Dönem Başladı Hilal Mert

Ehliyet sınavı yapan Milli Eğitim Bakanlığı kısa adıyla MEB, ehliyet alacak adayların direksiyon uygulama sınav değerlendirmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Bundan sonra direksiyon uygulama sınav değerlendirmeleri tablet bilgisayarlarla yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol konuya şöyle açıklık getirdi;

  1. Adayların araca ilişkin teknik bilgileri, kalkış yapma, direksiyon hakimiyeti, şerit izleme ve değiştirme, kavşaklara yaklaşma, sollama, hız kuralları, ani fren yapma, geri park etme gibi çeşitli becerilerinin ölçülüyor olacak
  2. Kağıt kalem ile yapılan değerlendirmenin sisteme geçmesi uzun zaman alıyordu. Tablet uygulamasıyla 35 dakika süren sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın elektronik sistem ağı MEBBİS'e, oradan da anlık olarak Polis Bilgi Sistemi olan PolNet'e aktarılacak. Böylece zamandan da büyük tasarruf sağlanmış olacak.
  3. Tablet bilgisayar döneminin suistimalleri de ortadan kaldıracak. Özellikle 'joker' diye tabir edilen, sınavda adayın yerine başkasının girdiği uygulamaları da tamamen sonlandırmış olacağız. Sınavın başında tablet bilgisayarlarla adayın fotoğrafı çekilecek ve sistemdeki biyometrik kayıt eşleştirilecek.
Ehliyet Ehliyet sınavı direksiyon uygulama sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tablet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?