E-devlet Bu Hizmeti Askıya Aldı

E-devlette dün başlayan hizmet askıya alındı.

E-devlet Bu Hizmeti Askıya Aldı
E-devlet Bu Hizmeti Askıya Aldı

E-Devlet dün başlattığı ve yoğun ilgi gören soyağacı sorgulama hizmetini askıya aldı. E-devlet dün yeni  hizmet  olan alt-üst soy bilgisi sorgulama (soyağacı sorgulama) uygulamasını açmıştı. Uygulama yoğun ilgi gördü. Uygulamada 1800’lü yıllara kadar üst soy bilgileri yer alıyordu. Üst soy bağını merak ederek araştırmak amacıyla sayfaya girenler 1800'lü yıllara kadar üst soy bilgilerini kontrol etme imkanına sahipti. E-devletin verdiği bu üst soy bağı hizmeti bu sabah erken saatlerde askıya alındı. Uygulamanın askıya alınmasının ardından kullanıcılarda merak konusu uyandırdı.

Peki yoğun ilgi gören E-Devlet soyağacı sorgulama uygulamasının askıya alınma sebepleri neler? Uygulama neden askıya alındı? İşte e-devletin yeni uygulaması üst soy bağının askıya alınması konusunda merak edilenler...

E-devletin verdiği hizmete bir yenisi daha eklenerek yeni uygulama olan alt-üst soy bilgisi sorgulama (soyağacı sorgulama) hizmeti dün verilmeye başlanmıştı. Hizmete ilgi yoğun oldu. Aşırı yoğunluktan dolayı verilen hizmet kilitlenirken, Alt-üst soy bilgisi sorgulama’ sistemine girenler şu uyarıyla karşılaştı; “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir”

Akşam saatlerinde düzelen bu hizmeti, e-devlet verdiği söz konusu hizmeti bu sabah erken saatlerde  askıya aldı. Üst soy bağını merak ederek e-devlete girip hizmete ulaşmaya çalışanların karşısına şu uyarı çıkıyor; "Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır"

E-devletin verdiği üst soy bağı hizmetinin askıya alınmasının sebebinin talepteki yoğunluktan dolayı olduğu ifade edildi.

edevlet üst soy bağı sorgulama üst soy bağı nereden sorgulanır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş