Durdurulamıyor! Kurban Bayramı Tatilinde 46 Kişi Silahla Öldürüldü!

Sadece 9 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde gerçekleşen silahlı olaylarda 46 kişi hayatını kaybetti, 84 kişi de yaralandı! Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akcan, bir kez daha çözüm çağrısında bulundu...

Durdurulamıyor! Kurban Bayramı Tatilinde 46 Kişi Silahla Öldürüldü!
Durdurulamıyor! Kurban Bayramı Tatilinde 46 Kişi Silahla Öldürüldü! Hilal Mert

2018 yılının kurban bayramını geride bıraktık ama yollarda yaşanan kazalar nedeni ile hayatını kaybedenlerin dışında cinayete kurban gidenlerin sayısı da azımsıyacak kadar çok! Sadece 9 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde gerçekleşen silahlı olaylarda 46 kişi hayatını kaybetti, 84 kişi de yaralandı.

Kurban bayramında İstanbul Pendik’te bir saldırganın ‘çok ses yaptıkları’ gerekçesiyle parktaki çocuklara ateş açtı ve bazı çocuklar kuşrunların hedefi oldu! Benzer bir haber de Karaman’dan geldi. Parklara yönelik saldırılar, bireysel silahlanma tehdidini yine gündeme taşıdı.

Özellikle yaz aylarında silah kullanımının arttığını vurgulayan Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akcan yaşanan cinayelter hakkında şöyle konuştu;

“Yazın yapılan açık hava toplantılarında 600-700’e yakın vatandaş ölüyor. Yılda 3 bin kişi ölüyor. Cinayetlerin yüzde 70’inde silah kullanılıyor. Silahların 5’te biri kadın şiddetinde kullanılıyor.”

Bireysel silahlanmanın kısıtlanması ve yoğun silah kullanımının önüne geçmek amacıyla hazırlanan yasanın Meclis’te bekletildiği ve hâlâ 1954 yılındaki yasasının yürürlükte olduğunu ifade eden Ayhan Akcan, toplu katliamlar, çok dramatik olaylar meydana gelmemesi için silah kullanımının kayıt altına almanın çözüm olmadığını ifade etti.

9 günlük Kurban Bayramı süresince de silahlı olaylar yaşandı maalesef! Bayramda Türkiye genelinde meydana gelen silahlı 68 olayda 46 kişi öldürüldü, 84 kişi de yaralandı.

Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akcan ihbar hattı, kamu spotu ve okullarda bireysel silahlanma konusunda bilgilendirme eğitimleri verilmesinin çözüm için bir adım olacağını ifade etti...

Kurban Bayramı Tatil Silah Öldürüldü cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor