Dünyada "Kara Cuma" Türkiye'de "Efsane Cuma" İndirim Çılgınlığı Başlıyor

Dünyanın en büyük alışveriş festivali olarak nitelendirilen Black Friday (Kara Cuma), bu geceden itibaren başlıyor. Türkiye'de ise en büyük e-ticaret sitelerinden olan hepsiburada "Efsane Cuma" adı altında indirim yapacaklarını duyurdu.

Dünyada
Dünyada Umut Aslan

Dünyanın en büyük alışveriş festivali olarak nitelendirilen Black Friday (Kara Cuma), bu geceden itibaren başlıyor. Türkiye'de ise en büyük e-ticaret sitelerinden olan hepsiburada "Efsane Cuma" adı altında indirim yapacaklarını duyurdu.

Dünyada 2017’yılının Black Friday günü geldi alışveriş çılgınlığı başladı. Alışveriş yapmak için indirim arayan müşterilerin en çok rağbet ettikleri günlerden olan Black Friday geldi çattı. Kara Cumaanlamına gelen Black Friday, 2017 yılında 24 Kasım'a denk gelecek ve çılgın indirimler bu geceden itibaren başlayacak.

Türkiye'de ise e-ticaret sitelerinden hepsiburada dünyada Kara Cuma olarak başlayacak alışveriş çılgınlığına Efsane Cuma sloganı ile hazırlanıyor.   Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi Perşmebe'yi Cuma'ya bağlayan geceden itibaren yüzde 80'lere varan indirimlerle müşterilere fırsat sunacaklarını belirtirken, şu anda depolarındaki raflarda diğer satıcılar hariç yaklaşık 2.5 milyon adet ürünün bulunduğunu da belirtti. Sözlerine devam eden Emre Ekmekçi "Bu miktar yaklaşık 500 TIR dolusu ürün anlamına geliyor. Türkiye genelinde 81 ilde müşterilerimizin sipariş vereceği her noktaya siparişi ulaştıracak sevkiyat ağı hazır durumda. 10 bin iş ortağımızla ülke genelinde büyük bir alışveriş hareketi gerçekleşecek. Ürünlerimiz toplam 14 futbol sahası genişliğinde bir alan kaplıyor. Depoda 650 mavi yaka çalışanımız var. ‘Efsane Cuma’ nedeniyle çalışan sayımızı 2 katına çıkardık." dedi.

Hepsiburada'dan Ev Satışı Yapılacak

Bu özel günde temel temizlik malzemesi ürünlerinde, mobilya ürünlerinde, beyaz eşyada muntazam indirimlerin bizleri beklediğini aktaran Emre Ekmekçi ayrıca Türkiye'de ilk defa bir e-ticaret sitesinden konut satışı yapılacağının da duyurusunu verdi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 11 Kasım'da N11 adlı bir diğer büyük e-ticaret sitesi internet üzerinden 111 adet araba satarak gündeme damga vurmuştu.

Geçen Sene De Yapılmıştı

Geçtiğimiz yılda da Efsane Cuma ismiyle alışveriş festivali düzenleyen Hepsiburada’nın web sitesinin 4 milyon kez ziyaret edildiğini belirten Ekmekçi, “Bu yıl 1 günde 10 milyon ziyaret hedefliyoruz. Bu rakam Türkiye’nin en büyük AVM’sine 30 günde yapılan ziyaretin 2 katı. Ayrıca geçen yıl uygulamamızda üzerinden 2.5 milyon kez görüntülenme aldık. En çok sağlık-güzellik ürünleri sipariş edildi. En çok harcama cep telefonları ve aksesuarlarına yapıldı. Dakikada 350 ürün satışı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Kara Cuma(Black Friday) Nasıl Doğdu?

Black Friday adı verilen bu alışveriş gününde mağazalar çok erken saatlerde açılır, beklenenin çok daha üstünde indirimler yapılır, çalışanların mesai saati daha fazla olur. ABD ve Kanada dışında İngiltere'de de yapılan bu çılgın günde resmi tatil uygulanmaz. Bu güne Black Friday denmesinin sebebi ise gün boyunca gerçekleşen alışverişten dolayı trafiğin altüst olması, mağazaların önünde yollara taşan kuyrukların oluşması, taşkın bir kalabalığa sahne olan sokaklar ve önlenemeyen gürültü.

kara cuma black friday cuma indirim günü efsane cuma hepsiburada
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!