Düğün Günü Eşini Bıçaklayarak Öldürdü! 'Kuş Gibi Hafifledim'

Bursa Yıldırım'da 2017 Aralık ayında düğün sabahı karısını 16 kez bıçaklayarak öldüren damatın itirafı kan dondurdu.

Düğün Günü Eşini Bıçaklayarak Öldürdü! 'Kuş Gibi Hafifledim'
Düğün Günü Eşini Bıçaklayarak Öldürdü! 'Kuş Gibi Hafifledim' Hilal Mert

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde 22 yaşındaki Güllü Yurtoğlu ile 23 yaşındaki Metehan Yurtoğlu hayatlarını resmi olarak birleştirdi ama düğün sabahı yaşanan kanlı cinayet herkesin kanını dondurdu

3 Aralık 2017 gecesi düğün yapacak olan çiften damat Metehan Yurtoğlu, ailesinin evlenmesine karşı çıktığı ve izin vermediği için kaçırıp resmi nikah kıydığı Güllü Yurtoğlu’nu aralarında çıkan tartışma sonucu 16 bıçak darbesiyle öldürdü.

Cinayetten sonra kaçıp saklanan ama polisler tarafından bulunup yakalanan uyuşturucu bağımlısı olan damat Metehan Yurtoğlu verdiği ifadede kan donduran ifadeler kullandı.

2 Aralık 2017 gecesi düzenlenen kına gecesine gelen bazı davetlilerin eşi Güllü Yurtoğlu için "seni aldatıyor" gibi ifadeler kullandığını belirten damat, "O gece sabaha kadar bu söylentiler yüzünden uyuyamadım. Sabah kendisi ile konuşmak istedim, aramızda tartışma çıktı. Elimde bıçak vardı. Boğuşmaya başladık. Nasıl bıçakladığımı hatırlamıyorum" dedi.

Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şu ifadelere yer verildi;

"Metehan Yurtoğlu’ uyuşturucu kullanıcısıdır. Daha önce de eşini döverek gece ormanlık bir alana götürmüş ve ağaca bağlayıp oradan ayrılmıştır, Genç kadın kendi imkanları ile kurtulduktan sonra devriye gezen jandarma ekiplerinden yardım istemiştir fakat eşinden şikayetçi olmamıştır. Eşi Metehan Yurtoğlu’ndan uzak kalması için bir akrabasının yanına yerleştiren gelin Güllü Yurtoğlu, yanında kaldığı akrabası olan Dilek Yurtoğlu’na, 'Metahan ile 16 yaşından bu yana tanışıyorum. Beni çok seviyor. Ben de onu çok seviyorum. Bana zarar verebilecek biri değil. En fazla bu şekilde bir ağaca bağlar ve bırakır. Bana el kaldırır, ancak kıyamadığı için vuramaz' demiştir. Kına gecesinde sabaha kadar uyuşturucu alan damat Metehan Yurtoğlu, Güllü Yurtoğlu’nu öldürdükten sonra bıçağı bırakıp yanına gittiği arkadaşı Bekir Taç’a, "Güllü’yü vurdum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yardım et" demiş, Taç’ın ise "Neden böyle bir şey yaptın" şeklindeki sorusuna "Abi çok rahatladım. Kuş gibi hafifledim" cevabını vermiştir."

Damat Metehan Yurtoğlu’nun ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' istemiyle yargılanmasına, önümüzdeki günlerde başlanacak.

Düğün cinayet katil gelin damat itiraf bursa yıldırım uyuşturucu kadın cinayeti kadına şiddet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor