Dolandırıcılar Bu Defa Cephedeki Mehmetçiğin Adını Kullandı

Çeşitli yöntemler kullanan dolandırıcılar bu feda Mehmetçiğin adının kullanarak dolandırıcılık yaptı.

Dolandırıcılar Bu Defa Cephedeki Mehmetçiğin Adını Kullandı
Dolandırıcılar Bu Defa Cephedeki Mehmetçiğin Adını Kullandı

Akıllara durgunluk veren yöntemler kullanan dolandırıcılar bu defa cephedeki Mehmetçiğin adını kullanarak vatandaşları dolandırdı. Halkın milli ve manevi duygularının kullanılarak gerçekleştirilen dolandırıcılık olayı pes dedirtti.

Kullandıkları çeşitli yöntemlerle binlerce kişiyi tuzaklarına düşüren ve kurbanlarına her gün yenilerini ekleyen telefon dolandırıcılarının son yöntemlerinden biri de Afrin Operasyonu’ndaki Mehmetçiği kullanmak oldu.

Antalya’nın Kaş ilçesinde gerçekleşen ve halkın milli duygularıyla oynayan dolandırıcılar Mehmetçiği kullanarak vatandaşları telefon yöntemiyle dolandırdı. Farklı yöntemleriyle vatandaşları tuzağa düşüren dolandırıcılar, Diyanet Afrin’e yardım topluyor diyerek  yapılan yardımların Suriye’nin Afrin bölgesinde düzenlenen  Zeytin Dalı Harekatı'nda çatışan Mehmetçiğe ve şehit olan askerlerimizin ailelerine gönderileceğini söyleyip vatandaşları dolandırdı.

Diyanetin Afrin’e yardım topladığını  anlatan dolandırıcılar, vatandaşları telefonla arayarak yatırdıkları yardım miktarları karşılığında düzenlenen makbuzları kargo ile göndereceklerini ve müftünün de konudan bilgisi olduğunu söyleyerek vatandaşları dolandırıyor. Bu yöntemi kullanan dolandırıcıların foyası makbuzlar gelmeyince ortaya çıktı.  Makbuz göndereceklerini söyleyen dolandırıcılara inanan ve makbuz gelmeyen mağdurların artmasının ardından mahalle muhtarları devreye girdi. Mahalle muhtarları dolandırıcıların Diyanet Afrin’e yardım topluyor, müftünün bilgisi var diyerek vatandaşlardan Mehmetçik için para topladığı bilgisini ilçe Müftüsü Fethullah Yavuz ile paylaşıp teyit almak istedi. İlçe Müftüsü Fethullah Yavuz muhtarlara, Diyanet'in bölgede böyle bir yardım çalışmasının olmadığı bilgisini iletti.

Müftü Fethullah Yavuz, Diyanetin böyle bir kampanyasının olmadığını belirterek; " bu bilgi bana dün sabah geldi. Mahalle muhtarlarımız aradı. Muhtarlara da 'Diyanet Afrin’e yardım topluyor, müftünün bilgisi var demişler. Cuma günü itibariyle camilerde hutbe ve vaazlarda böyle bir şeyin olmadığının duyurusu yapıldı" dedi.

Afrin Harekatı Dolandırıcılar Mehmetçiğin adını kullandı Antalya Kaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş