Dışişleri Bakanından Sert Uyarı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanından Sert Uyarı!
Dışişleri Bakanından Sert Uyarı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, El Bab ve Rakka operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulunurken ABD ile ilişkiler hakkında önemli sözler sarfetti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta Türk askerlerinin yerel güçlerle beraber El Bab'ı tamamen kuşattığını hatırlattı. Doğu ve batı tarafında kuşatma olduğunu ancak güneydeki açık kısmın da kuşatıldığını belirten Çavuşoğlu, şehrin içindeki tüm mahallelerin ve bölgelerin kontrol altında olduğunu kaydetti.

El Bab’ın tamamen temizlendikten sonra birçok kişinin geri döneceğini açıklayan Çavuşoğlu, Fırat kalkanı Harekâtı sonrası Suriye’ye dönüşlerin olduğunu belirtti. Bakan Çavuşoğlu, ÖSO ile birlikte TSK’nın birlikte yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekâtından sonra 50 bine yakın Suriyelinin vatanlarına döndüğünü açıkladı. Ilımlı güçlerin de temizlik yapıldıktan sonra şehrin güvenliğini sağlaması gerektiğini belirten Çavuşoğlu, El Bab temizlendikten sonra birçok kişinin evine ve şehrine döneceğini vurguladı.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilçede cuma günleri kurulan kapalı semt pazarında esnafı ziyaret etti. Ziyareti sırasında Çavuşoğlu, tepki gösteren pazarcıları dinlemeyince başka pazarcının tepkisiyle karşılaştı. Mazot fiyatlarının şikayet edildiği Dışişleri Bakanı'nın arkasını dönüp "Ben de pazarcıyım" diyerek ayrılması tepki topladı.

dışişleri mevlüt çavuşoğlu el bab rakka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?