Dikkat: Bu sahte Paralar Gerçek Gibi

Son dönemde sürekli sahte para operasyonu yapılıyor. Jandarma’nın bu seferki operasyonu şaşırttı. Başakşehir ve Zeytinburnu’nda yapılan operasyonlarda, bir çok sahte Türk lirası, sahte dolar, ve sahte pul, kimlik kartı gibi belgeler ele geçirildi. Türk paraları incelendiğinde herkes çok şaşırdı. Çünkü bu paralar gerçek gibiydi.

Dikkat: Bu sahte Paralar Gerçek Gibi
Dikkat: Bu sahte Paralar Gerçek Gibi

Başakşehir’de ve Zeytingburnu’nda  yapılan operasyonlarda her şeyin sahtesini üreten bir yere baskın yapıldı. Yapılan baskınlarda sahte, dolar, sahte lira, sahte Euro, sahte kimlik kartı, sahte egsoz pulu, sahte yurtdışı izin belgeleri gibi bir çok sahte ürün ele geçirildi. Sahte ürünlerde hangi seviyeye gelindiği görmek için yapılan incelemelerde, özellikle Türk parasındaki gerçeklik oranı dikkatlerden kaçmadı.

NEREDEYSE AYNISI

Trük lirasını incelemeye alan uzmanlar, paralarda her şeyin düşünüldüğü ve yapıldığı, ilk bakışta kesinlikle gerçek olup olmadığı anlaşılmadığı söylendi. Türk lirasında şuan bulunan her parça ve ayrıntı sahte paraya da yapılmış.

SAHTE PARAYI NASIL AYIRT EDECEĞİZ?

Paranın sahte olduğunu anlamak için bazı püf noktalar mevcut, Sahte para üretenler, düz bir kağıt ile para üretmektedirler. Ama bizim Türk paralarının üstünde sol üst köşede pürüzlü bir yüzey vardır. Bir paranın sahte olup olmadığını anlamak için sadece burasını elinizle ufalayarak, pürüzün olup olmadığını fark edebilirsiniz.   

Üretilen sahte paraların 1 milyon 100 bin lira olduğu ve 17 Mart’ta piyasaya sürüleceği istihbaratı alınmıştı. Bundan önce de piyasaya bir sürü sahte para sürüldüğü biliniyor.

sahte para sahte para üretimi sahte para gerçek gibi başakşehir sahte para
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?