Denizciler İzmir Marşı Söyledi, Bakan Töreni Terk Etti!

Piri Reis Üniversitesi'nde gerçekleşen diploma töreninde gergin anlar yaşandı, öğrenciler İzmir Marşı'Nı söylemeye başladı Bakan salondan çıktı...

Denizciler İzmir Marşı Söyledi, Bakan Töreni Terk Etti!
Denizciler İzmir Marşı Söyledi, Bakan Töreni Terk Etti! Hilal Mert

Denizci yetiştiren Piri Reis Üniversitesi'nde diploam töreni yapıldı ancak gerçekleşen diploma töreninde gergin anlar yaşandı! Piri Reis Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, üniversitenin Tuzla’daki kampüsünde yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran katıldı. Yapılan diploma törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı, törende İsmet Yılmaz'a fahri doktora verildi. Doktora alan Bakan Yılmaz konuşma yaptı ve "Yeni mezunlarımıza başarılar diliyorum. Hak ettiğiniz bu diploma, ülkemizin geleceğine yön verecek. Bu anlamda ailelerinize ve üniversitenin akademik personeline teşekkür ediyorum. Tam bağımsızlık için nitelikli bilgiye ihtiyaç var. Nitelikli eğitim ancak üniversitelerimizle birlikte sağlanabilir. Nitelikli eğitim olmazsa bağımsızlık da olmaz. Biz eğitime çok önem veriyoruz. O yüzden sadece eğitime 27 milyar Lira bütçe ayırdık” dedi.

Mezunlar sahnede diplomalarını aldıktan sonra İzmir Marşı'nı söylemeye başladı. Hep bir ağızdan söylenen marş sırasında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz salonu terk etti. Salondan çıkan İsmet Yılmaz'ın arkasından öğrenciler, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını attı. O anlar veliler tarafından kameraya alındı.

Denizci Piri Reis Üniversitesi izmir Marşı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş