Deniz Yücel Serbest Bırakıldı

Terör propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Deniz Yücel serbest bırakıldı.

Deniz Yücel Serbest Bırakıldı
Deniz Yücel Serbest Bırakıldı

1 yıl önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede Deniz Yücel’in Alman Die Welt Gazetesinde Almanca dilide suç teşkil edebilecek bir takım yazılar yazdığı belirtilmişti. İddianamede ayrıca Yücel'in 19.06.2017 tarihinde PKK/KCK silahlı terör örgütü mensubu şahısların söylemleri olduğu iddia edilen bir yazı yazdığı anlatılan iddianamede, "Terör örgütü mensubu olan bu kişilerle ilgili, 'Rütbeli bir PKK komutanı' ve 'PKK'nın başkomutanı Abdullah Öcalan' şeklinde övücü mahiyette ibareler kullanarak PKK/KCK silahlı terör örgütü sözde ideolojisi, lideri ve sembolleri üzerinde yüceltme maksadıyla söylemde bulunduğu” ifadeleri yer almıştı. 

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında yazmış olduğu “Sorumluların kim oldukları hala gizliliğini koruyor, bu darbeyi düzenleyenin Erdoğan’ın Amerika’da yaşayan eski ortağı Fetullah Gülen’in destekçileri olduğuna dair kesin bir kanıt bulunmuyor” şeklindeki yazılarına da ver verilen iddianamede “Bu ifadelerle FETÖ / PDY silahlı terör örgütü suçunu işlediği…” belirtilmişti. Sunulan iddianamede ayrıca Deniz Yücel’in 6 Kasım 2017 tarihinde yazmış olduğu PKK / KCK terör örgütüne yönelik operasyonlar için “Etnik Temizlik” başlıklı yazılı ve PKK / KCK’nın sözde lideri Cemil Bayık ile yaptığı röportajda davaya kanıt olarak sunulmuştu. 

İddianame sonrasında Deniz Yücel’in evinde yapılan aramada FETÖ / PDY silahlı terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yazdığı bir kitap ele geçirilmiş ve 50 PKK / KCK üyesiyle de telefonda görüştüğü ortaya çıkmıştı. Hakkında 4 yıldan 18 yıla kadar hapis istenen Yücel bugün serbest bırakıldı ve özel uçakla Almanya’ya döndü. 

deniz yücel almanya teror orgutu feto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş