Deniz Trafiğine 'EDS' Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deniz trafiğini düzenlemek ve denizleri kirletenleri tespit etmek için Elektronik Denetleme Sistemi kontrol merkezi kuruyor

Deniz Trafiğine 'EDS' Geliyor
Deniz Trafiğine 'EDS' Geliyor Hilal Mert

Deniz trafiğini düzenlemek ve denizleri kirletenleri tespit etmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Elektronik Denetleme Sistemi -EDS- kontrol merkezi kuruluyor. Yüksek çözünürlüklü ve gece görüş sistemine sahip kameralarla sahil ve kıyı bantlarında bulunan tekneler ve geçiş yapan gemiler 24 saat boyunca takip edilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'nin sorumluluğunda yer alan sahil ve kıyı bantlarında deniz trafiğine uygun davranmayan ve - veya denizi kirletenler kamera görüntülerinden tespit edilecek ve deniz taşıtlarına ceza tutanakları düzenlenecek ardından da ceza tutanakları kaydedilen görüntülerle birlikte ilgili deniz taşıtının sahibinin adresine gönderilecek.

Beyoğlu'ndaki İBB Deniz Hizmetleri içinde kurulacak kontrol merkezi, İstanbul genelinde denizlere dökülen derelerde ki kirliliği önlemek için denetimler yapacak. Elektronik Denetleme Sistemi kontrol merkezi'nin bu yıl içinde hizmete alınması planlanıyor.

Deniz Trafiği EDS kontrol merkezi İstanbul Büyükşehir Belediyesi deniz taşıtı ceza deniz kamera sahil kıyı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş