Cumhurbaşkanı Söyledi. Yüksekova ve Cizre İl Oluyor

Cumhurbaşkanı yaptığı konuşma sırasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin ve Şırnak’ın Cizre ilçesinin il olmasının çok yakın olduğunu ve bu konuda çalışmaların yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Söyledi. Yüksekova ve Cizre İl Oluyor
Cumhurbaşkanı Söyledi. Yüksekova ve Cizre İl Oluyor

Erdoğan bugün TOBB 73. Toplantısında konuştu. Konuşmada yerli arabadan ve ülkenin kalkınmasından bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehircilik ve kalkınmadan bahsederken, Yüksekova ve Cizre’nin çok kısa sürede il olacağını söyledi.

Kendisinin belediyecilik yaptığını ve şehirciliği çok iyi bildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari ve Şırnak’a bakılınca şehir olacak bir konumda olmadığını, buna karşın Yüksekova ve Cizre’nin konumların şehir olmaya daha müsait olduğunu, bu konuda çalışmaların yürütüldüğünü, bu ilçeler şehir olduktan sonra Hakkari Yüksekova’ya, Şırnak ise Cizre’ye dönüşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Belediye Başkanlığı sırasında şehircilik konusunda büyük adımlar atarak kendisini bu şekilde tanıtmış ve sevmişti.

Bir çok kez Cizre ve Yüksekova’ya gittiğini belirten Erdoğan, buralara bakınca şehir olmaya daha müsait olduklarını görebiliyorum. Şırnak ve Hakkari’ye bakınca ise şehir olmayı hak etmediklerini düşünüyorum açıklamasını yaptı.

Son günlerde yapılan açıklamalarda ülkemizde 38 ilçe il olma seviyesinde ve il olmayı bekliyor. İlk başta hangi ilçelerin il olacağı, gerçekten ülkemizdeki il sayısı 119’a çıkarılıp çıkarılmayacağı, henüz netlik kazanmadı.

Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından ise Cizre ve Yüksekova’nın kısa sürede il olacağını söyleyebiliriz.

yüksekova ilçesi cizre ilçesi il oluyor yüksekova il oluyor cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Facebook,
Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı