Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sağlık Meslek Liselilere Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sağlık Meslek Liselilerin yüzünü güldürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sağlık Meslek Liselilere Müjde
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sağlık Meslek Liselilere Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık Meslek Liselilere verdiği müjde öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık meslek liselerini bitiren öğrencilerin hemşire yardımcısı olarak göreve başlayabileceğini açıklamasıyla sağlık meslek liseliler rahat bir nefes alırken okullarda öğrencilerle birlikte kararı sevinçle karşıladı.

Sağlık Meslek Liselerinin Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesiyle istihdam ve kurumlara atamaların her geçen gün azalması öğrencileri ve velilerin kaygısını artırıyordu. Sağlık meslek liselerinin isminin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri olarak değiştirilmesi ve yardımcılık unvanlarının getirilmesi, mezuniyet sonrası kadro tahsisinin de olmayışı öğrencileri ve velilerin kaygısını daha da artırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık meslek liselilere müjdeyi Kahramanmaraş’ta verdi.

AK Parti Kahramanmaraş 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık Meslek Liselerini bitirenler hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacaklar. Ondan sonra da terfi edecekler. Terfi ettikçe de hemşire olacaklar” sözleriyle sağlık meslek liselilere müjdeyi verdi.

Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan yardımcı unvanındaki mezunların atamaları yapılacak ve yardımcı olarak göreve başlayıp daha sonra terfi edecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık meslek liselilere Kahramanmaraş’ta verdiği müjde Tokat’ta da sevinçle karşılandı.

Eğitimciler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin anlamının kendileri için önemli olduğunun altını çizerek, bu yıl mezun verecekleri öğrencilerin atamalarının yardımcı unvanıyla yapılabilecek olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Okullarında eğitim gören öğrencilerle birlikte yurt genelinde sağlık meslek liselerinden mezun olan öğrencileri bekleyen belirsizliğin ortadan kalktığını belirten eğitimciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Sağlık mezunlarına müjde sağlık meslek lisesi mezunlarına atama sağlık mezunları ne zaman atanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş