Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Döviz Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de ''Abdullah Gül Müzesi'' nin açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Döviz Açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Döviz Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de ''Abdullah Gül Müzesi'' nin açılışına katıldı. Burada konuşma yapan Erdoğan, gündemdeki konulara değindi. İşte o konuşmanın satırbaşları ;

''Toplam yatırım bedeli 587 milyon lira olan hizmetin Kayserimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül kardeşimizin adına bir müze ve kütüphane açılışı yaptık. Tek tek şu açılış töreninde nelerin olduğunu sayacak değilim.

15 Temmuz'da bunlar ne yaptılar biliyorsunuz. Asker kılığına bürünmüş bu FETÖ'cü teröristler bizi esir alacaklarını sandılar. Bilmiyorlardı ki, hesapların üzerinde bir hesap var o da Rabbimin hesabıydı. Onlar bunu düşünmedi. Milletim o hesabı bozdu. Bu millet o münafıklar sürüsüne bu toprakları dar etti. Biz şuna inanmıştık; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. 

Kayseri, sadece son 1,5 yıllık dönemde verdiği 30 şehitle milletinin ve devletinin bekasını koruma konusunda kararlılığını göstermiş oldu. Bu millete kefen biçmeye çalışan herkes kendi sonunu hazırlamış demektir. Bunu 15 Temmuz'da benim milletim ortaya koymuştur.

Sırtımızı PKK'ya PYD'ye, YPG'ye dayayanlar hapse girince feryat etmeye başladılar. FETÖ ile Türkiye'yi işgal planı milletimizin sinesine çarparak darmadağın oldu. Bizi yıkamayanlar ekonomik darbeyle nasıl yıkarız bu yola girdiler.

Kayseri'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Yastık altında dövizi olan kardeşlerim, dolarsı, eurosu olanlar; bu paraları altına ve Türk lirasına yatırın. Milliyiz biz, yerliyiz biz, bizim Türk liramız bereketlidir. Karşılıksız para basıyorlar. Biz karşılıksız para basmıyoruz. Rusya, Çin, İran biz buralarla alışverişimizi yerli parayla yapmak üzere çalışmalara başladık. Oralarla ticaretimizi yerli parayla yapmak için görüşeceğiz. Merkez Bankalarına talimatı verdik. Onun için bu oyunlar tutmayacak."  sözlerinde bulundu.

cumhurbaşkanı cumhurbaşkanı erdoğan kayseri erdoğan kayseri erdoğan abdullah gül recep tayyip erdoğan rte döviz cumhurbaşkanı döviz dolar cumhurbaşkanı dolar euro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor