Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Son Uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB’nin gerekçe sunamadığını belirterek, ilk zamanlar 15 fasıl üzerinden engellerken şimdi bu fasılın 35’e çıktığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Son Uyarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Son Uyarı

Resmi ziyaret için Fransa’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir görüşme gerçekleştirdi. İki lider yapılan baş başa görüşmenin ardından Elysee Sarayında düzenlediği ortak basın toplantısında soruları cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Birliği konusunda Fransa’dan önemli mesaj verdi;

Türkiye’nin AB kapısında bekleyecek ülke olmadığının altını çizen Erdoğan,  54 yıldır üyelik süreci için bekletildiğini söyledi.  Yıllardır AB’nin gerekçe sunamadığını belirten Erdoğan, “Türkiye, 54 yıldır Avrupa Birliği kapısında bekletiliyor. Yıllardır bekletilen bu süre içinde de önemli bir gerekçe sunulamıyor. AB, ilk zamanlarda bizi 15 fasıl üzerinden engelliyordu, şimdi ise bu sayıyı 35 e çıkardı. Bu engellemeler yapılırken kapatma da olmadı. Tabii bu olayın bizi ciddi manada yorduğu gibi, milletimi de yoruyor. Olay belki bizi bir karar almaya doğru sürükleyecektir.  Buradan Fransa’dan sesleniyorum, ‘ne olur artık bizi de alıverin’ diyecek halimiz yok’ diye konuştu.

Basın toplantısında AB’ye seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB’nin Türkiye’yi bekletmeye devam etmesinin farklı yönde karar almaya yönelteceğinin altını çizerek, Türkiye’nin artık böyle bekleyiş içinde olmayacağını söyledi.

Erdoğan toplantıda iki ülke arasındaki ticaret hacmine de değindi.  Hedefin 20  milyar Avro ticaret hacmi olduğunun altını çizer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa ve Türkiye’nin el ele verdiği  zaman bu rakamın ulaşılamayacak olmadığını söyledi.  İki ülke arasında ticaret hacminin hedeflenen rakama ulaşması için gerekli çalışmaların yapılacağı öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan'ın Fransa ziyareti AB üyelik süreci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş