Çorum'da "Peygamber" Olduklarını Söylerek Dini Kitap Satmaya Çalışan 2 Sahtekar Tutuklandı

Çorum merkezde ev ev dolaşarak kendilerini peygamber olarak tanıtıp dini kitap satan 2 sahtekar yakalanarak tutuklandı.

Çorum'da
Çorum'da Umut Aslan

Kayseri'den Çorum merkeze gelen 44 yaşındaki Yücel E. ile 54 yaşındaki Ali E. mahalle mahalle dolaşarak evleri dolaştı. Evleri dolaşıp kendilerini peygamber olarak tanıtan şahıslar evlerinin kapılarını açan kişilere dini içerikli kitap satmaya çalıştı. Bunun yanı sıra el falı bakma bahanesi ile hırsızlığa da yeltenen sahtekarlar polis tarafından tutuklandı. Polisler tarafından karakola götürülen 2 sahtekarın sırt çantasından birçok dini kitap çıktığı görüldü.

Bazı vatandaşların el falına bakarak "sizin evde altın var", "senin çok paran var" gibi uydurma sözlerle kişlerin mal varlığı hakkında bilgi edinmeye çalışan sahtekarlar gelen ihbar üzerine Çorum Burhaniye Mahallesi'nde bir adreste yakalanarak karakola götürüldü.

Fakat peygamber olduklarını iddia eden kişileri ihbar eden vatandaş şikayetçi olmadığı için polis bu sahtekarları Çorum Belediyesi zabıta ekiplerine teslim etti. Daha sonra zabıta ekipleri Yücel E. ve Ali E. isimli sahtekarlara ‘Kabahatler Kanunu’na muhalefet‘ten 95’er lira idari para cezası kesti. Ayrıca zabıta ekipleri 2 kişinin üzerinden çıkan paralara el koydu. 2 sahtekar daha sonra il dışına gönderilmek üzere otogara götürüldü.

Basın mensuplarının görüntü almaya çalıştığı sırada konuşan Yücel E. hakkındaki iddiaları reddederek "Ben ‘Peygamberim’ demedim. Ben sadece kitap satıyorum. Ben öyle bir şey söylemedim. Hakkımızda ne söylendiyse hepsi yalan” sözleriyle kendini savunmaya çalıştı. Görüntü alan gazetecilere de tepki gösteren Yücel E., 'Çekmeyin kardeşim beni" diyerek tepki göstererek, Kuran okudu.

çorum sahte peygamber çorum peygamber olduğunu söyleyen 2 kişi kim çorum peygamber iddiası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!