CHP'nin Milletvekili Adayları Kesinleşti

CHP'nin 24 Haziran'daki seçime ilişkin milletvekili aday listesi kesinleşti, Saadet Partisi'ne verilen kontenjan kapsamında bazı yerlerin boş bırakıldığı öğrenildi

CHP'nin Milletvekili Adayları Kesinleşti
CHP'nin Milletvekili Adayları Kesinleşti Hilal Mert

CHP'nin 24 Haziran'da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin milletvekili aday listesi kesinleşti. Edinilen bilgiye göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine adaylık başvurusunda bulunanlarla mülakat yapan Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Tekin Bingöl, Seyit Torun, Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak ile Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'la bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu ve pazar günü akşam saatlerine kadar partisinin milletvekili aday listesine son şekli vermek için çalıştı.

Yardımcılarının önerilerini dinleyen Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ile 2 saat 30 dakika süren toplantı yaptı. Yapılan toplantıda Kılıçdaroğlu, milletvekili listesini MYK üyeleriyle paylaştı.

MYK toplantısının ardından PM üyeleriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, 3 saat süren toplantıda da PM üyeleriyle milletvekili listesi değerlendirdi. PM üyelerinin itiraz ve önerileri değerlendiren genel başkan, listenin son şeklini PM'nin onayına sundu ve liste PM üyelerinin oylarıyla kabul edildi. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin önerdiği bazı isimler de liste yer alıyor. Saadet Partisi'ne verilen kontenjan kapsamında bazı yerlerin boş bırakıldığı öğrenildi.

Oluşturulan listeye göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday oldu, eski Genel Başkan Deniz Baykal ise Antalya 1. sıradan aday gösterildi. Eski Başbakan Yardımcısı ve eski AKP 'li Abdüllatif Şener de Konya'dan 1. sırada aday gösterildi. Tutuklu bulunan eski İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, eski CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, KHK ile üniversiteden ihraç edilen anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu da CHP'in milletvekili aday listesinde yer alıyor.

Aralarında Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Zeynep Altıok, Şenal Sarıhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz, Hilmi Yarayıcı, Niyazi Nefi Kara, Elif Doğan Türmen ve İlhan Cihaner'in de bulunduğu bazı milletvekilleri 27. Dönem Milletvekili aday listesinde yer almadı. Alınan bilgie göre; eski CHP milletvekili Umut Oran, görevinden istifa eden Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Eskişehir'den milletvekili adaylığı başvurusu yapan gazeteci İrfan Değirmenci de listede yer alamadı.

CHP'nin milletvekili aday listesi bugün en geç saat 17.00'ye Yüksek Seçim Kuruluna vermesi gerekiyor.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi milletvekili aday listesi CHP 24 Haziran seçim genel seçim muharrem ince kemal kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?