CHP’nin “Adalet” Yürüyüşü Başladı

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT tırları davasında 25 yıl hapis cezası verilmesinin ardında CHP Kemal Kılıçdaroğlu eşliğinde olağanüstü toplandı. Toplantısının sonucunda Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a kadar yürüyüş gerçekleştirecekleri sonucu çıktı. Ve o yürüyüş saat 11.30 itibariyle başladı.

CHP’nin “Adalet” Yürüyüşü Başladı
CHP’nin “Adalet” Yürüyüşü Başladı

Enis Berberoğlu’nun mahkeme tarafından 25 yıl hapse mahkum edilmesiyle birlikte ülkemizde toplam 12 millet vekili cezaevine gönderilmiş oldu. Hakimin bu kararından sonra CHP’li vekiller Erdoğan’a yönelik, “diktatör, uluslararası mahkemelerde yargılanacak, ülkede adalet kalmadı, mahkeme heyeti makam sahibi olabilmek için böyle kararlar veriyor” gibi ifadeler kullanıldı.
Dün olağan üstü CHP toplantısı ile birlikte alınan yürüyüş kararı, bugün saat 11.30 itibariyle uygulanmaya başlandı. Yürüyüşe şimdilik 1000 – 2000 kişi arası katılım var. Yürüyüşte bazı CHP milletvekilleri, CHP il başkanları ve eski CHP milletvekili ve diğer görevliler olmak üzere bir çok vatandaş da yer alıyor. Yürüme eyleminde sadece “adalet” yazılı pankartlar yer alıyor. CHP ile alakalı en ufak bir materyal bulunmuyor.
Kılıçdaroğlu, yürüyüşe diğer partililerden de katılımı amaçlıyor. Ama şuana kadar böyle bir şey gerçekleşmiş değil.
CHP adalet yürüyüşü Enis Berberoğlu hakkında adalet tecelli ettiği zaman sona erecek. 
Yürüyüşte her 18 kilometrede bir mola verilerek devam edecek.  Kılıçdaroğlu’na göre adalet gelene kadar yürüyeceğini, bu dikte yönetime, bu hukuksuz ülke yönetimine karşı gerekirse ilk kendini feda edeceğini söyleyerek, bu konuda kararlılığını dile getirdi. 
Yürüyüşün sonunda amacına ulaşabilecek mi yoksa sadece haber değeri taşıyan bir olay olarak mı kayıtlara geçecek merak ediliyor. 

 

chp adalet yürüyüşü başladı chp adalet yürüyüşü güvenpark adalet yürüyüşü chp yürüyüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!