CHP’li Erdem Twitter Hesabından “İstifa” Etti

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Twitter hesabında CHP milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Herkesin şok olduğu bu karar sonrası gerçek ortaya çıktı.

CHP’li Erdem Twitter Hesabından “İstifa” Etti
CHP’li Erdem Twitter Hesabından “İstifa” Etti

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, partide iyi muhalefet yapan isimlerden bir tanesi olarak dikkatleri çeken birisi. Erdem sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı “CHP milletvekillğimden istifa ediyorum” mesajı herkeste bir şok etkisi yaparken, daha sonra edinilen bilgiye göre Erdem’in hesabının hacklendiği ve bu mesajın o kişiler tarafından yazıldığı duyuruldu.
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, hesabı geri aldıktan sonra, lamer görünümlü hackerların hesaba müdahale ederek, kendisi adına istifa mesajı yayınladığını, hesabının onaylı olduğu için kolayca geri aldığını, böyle bir istifanın olmadığını, hesabını güvene aldığını söyledi.
Bu istifa mesajının ardından CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ilk açıklamayı yaptı ve  CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in hesabının çalındığı, istifa mesajının doğruları yansıtmadığını söyledi.
Bakıldığında sonra dönemde önemli kişiler hesaplarına hackerlar tarafından erişilerek bir çok yalan bilgi veren mesajlar paylaşılıyor. Kimisinin de itibarı zedelenmeye çalışılıyor. Bu tür olayların hiç yaşanmaması için halkı temsil eden kişilerin daha güvenli bir şekilde sanal imkanları kullanması gerektiği uzmanlar tarafından söyleniyor. 
Twitter’da hacklenen bir çok hesap onaylı üyelik sayesinde geri alınsa da, hacklenen hesapta yapılan bir çok özel mesaj görüşmeleri deşifre edilmiş oluyor. 

 

eren erdem istifa chp millet vekili eren erdem twitter eren erdem twitter hesabı hacklendi twitter hesabı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek