CHP'de Liste Krizi Çıktı! 13 Kişi İstifa Etti

CHP'nin 24 Haziran'daki seçime ilişkin milletvekili aday listesi kesinleşti, listede yer alamayan o isim için 13 kişi istifa etti

CHP'de Liste Krizi Çıktı! 13 Kişi İstifa Etti
CHP'de Liste Krizi Çıktı! 13 Kişi İstifa Etti Hilal Mert

CHP'nin 24 Haziran'daki seçime ilişkin milletvekili aday listesi bugün kesinleşti. YSK 'nın verdiği süreyi son güne kadar değerlendiren CHP verilen sürenin son gününde YSK 'ya listeyi gönderdi.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin milletvekili aday listesi için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine adaylık başvurusunda bulunanlarla mülakat yapan Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Tekin Bingöl, Seyit Torun, Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak ile Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'la bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu ve pazar günü akşam saatlerine kadar partisinin milletvekili aday listesine son şekli vermek için çalıştı. MYK toplantısının ardından PM üyeleriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, 3 saat süren toplantıda da PM üyeleriyle milletvekili listesi değerlendirdi. PM üyelerinin itiraz ve önerileri değerlendiren genel başkan, listenin son şeklini PM'nin onayına sundu ve liste PM üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Listenin kesinleşmiş halinde adı geçmeyen Fikri Sağlar'ın yeniden milletvekili adayı gösterilmemesine tepki olarak Mersin'de il ve 13 ilçe örgütünün istifa ettiği öğrenildi.

  • Fikri Sağlar

1 Ocak 1953 Mersin doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Sosyaldemokrat Halkçı Parti ile siyasete atıldı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçti. Bunun yanında 17, 18, 19 ve 20. Dönemler de İçel milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi.Ayrıca 49. 50 ile 52. Hükümetlerde de Kültür Bakanlığı yaptı.
50. Hükümet revizyon sonucu bu makamdan alınarak Devlet Bakanlığı'na getirildi. 18 Nisan 1999 tarihindeki Türkiye genel seçimlerinde CHP'den baraj altında kalınca milletvekilliği sona erdi. 2014'de Cumhuriyet Halk Partisi Partisi'nin meclis üyeliğine seçildi. 25. dönemde de yeniden Mersin milletvekili oldu.26. dönem Mersin Milletvekili idi ve PM üyesi idi. 2017'nin mayıs ayında CHP Disiplin Kurulu, "Tedbirli olarak kesin ihracı" istenen Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'a oy birliği ile kınama cezası verdiği ve bu nedenle Fikri Sağlar'ın 1 yıl seçilme hakkının elinden alındığı biliniyor.

Fikri Sağlar 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi aday listesi YSK CHP Kemal Kılıçdaroğlu Mersin istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş