Cezaevi Müdürü Okuma Seferberliği Başlattı!

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda okuma seferberliği başlatıldı.

Cezaevi Müdürü Okuma Seferberliği  Başlattı!
Cezaevi Müdürü Okuma Seferberliği  Başlattı!

Hükümlü-tutukluların topluma yeniden kazandırılması ve gelişimini sürdürebilmesi amacıyla hükümlü tutukluların kitap okumaya teşvik edilmesi amaçlanan etkinlik Cezaevi 2. Müdürü Ahmet ESER’in eğitim birimine talimat vermesiyle başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Düzenlenen kitap okuma seferberliği ile ilgili bilgiler veren Cezaevi 2. Müdürü Ahmet ESER” Kurumumuzda hükümlü tutuklulara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma alışkanlıklarını artırmak amacıyla böyle bir seferberlik başlattık. Belirlediğimiz süre içerisinde gayret göstererek en çok kitap okuyan hükümlü-tutuklumuzdan ilk üçe girenler belirlenerek düzenlenecek bir konferansla onore edilerek belge verilecek.  Hep söylüyoruz , değişen infaz anlayışı içerisinde hükümlü tutukluların yeniden topluma kazandırılması amaçlanmaktır. Okumadan yalnızca mesleki bir gelişimin kişisel gelişim noktasında eksik kalacağı kanısındayım.  Zira toplumların  ilerlemesi, gelişmesi ve diğer ülkeler arasında söz sahibi olabilmesi için en önemli unsurlardan bir tanesi  kitap okumaktır. Dünya ülkeleri arasında söz sahibi olmak isteyen ülkeler yatırımlarını eğitime yapıyor.  Çünkü eğitim demek birey demektir, birey demek toplum demektir. Ne kadar çok okursak toplum olarak bilgi ve kültür seviyemiz o kadar yükselir.  Bu nedenle geleceğimize yön vermek ve ülkemizin duruşuna katkı sağlamak istiyorsak yol haritamız kitaplar olmalıdır.  Biliyoruz ki okumayan hiçbir toplum kalkınamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuya oldukça önem vermekte ve her fırsatta dile getirmektedir. Bizlerde bu kapsamda ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak amacıyla elimizden gelen gayreti göstererek bu tür çalışmaları sıklıkla gerçekleştireceğiz “ dedi.

Hükümlü -tutuklular Cezaevi 2. Müdürü ESER tarafından başlatılan kitap okuma seferberliğinden oldukça memnun olduklarını ifade ederek “bu bizim için birbirimiz arasında tatlı bir yarış ve gelişim noktasında güzel bir teşvik sayın müdürümüze teşekkür ediyoruz” şeklinde ifadelerde bulundurlar. 

İnebolu M Tipi Kapalı Cezaevi İnebolu Kastamonu okuma seferberliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş