Çerkez Cengiz Cezaevine 100 Araçla Gitti. Çerkez Cengiz Kimdir?

Rusya ve Türkiye’de faaliyet gösteren Çerkez Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu işlediği bir suçu ele vermesi ile birlikte 10 ay hapse mahkum edildi. Cezaevine götürülen Şıklaroğlu’nu 100 araç konvoyu takip etti.

Çerkez Cengiz Cezaevine 100 Araçla Gitti. Çerkez Cengiz Kimdir?
Çerkez Cengiz Cezaevine 100 Araçla Gitti. Çerkez Cengiz Kimdir?

7 Haziran 2015 yılında Sivas bağımsız milletvekilliğini kazanan ama hakkında suç olduğu gerekçesiyle milletvekilliği iptal edilen Çerkez Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu adlı kişinin hakkındaki bir suç ispatlandı ve 10 ay hapse mahkum edildi. Adileyeden cezaevine götürülen zanlıyı tam 100 araba takip etti.  Bu zamana kadar böyle bir olayla kimse karşılaşmamıştı.
Çerkez Cengiz, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçu ve casusluk gibi konularda Rusya’da mahkemelik oldu. Daha sonra ise 2016 yılında Suriye’de yaşayan Türkmen vatandaşlarından patronlara zorla Türkmenlere yardım etmesi için senet imzalattığı ortaya çıktı. Bunun cezası olarak Çengiz Şıklaroğlu 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede verilen cezanın ardından cezaevine götürülen Çerkez Cengiz’i tam 100 araç takip etti ve cezaevine girene kadar da oradan ayrılmadılar.
Cezaevi önünde açıklamalarda buluna Cengiz Şıklaroğlu, daha önce bir sürü bedel ödediğini, 10 aylık cezasını çektikten sonra daha güçlü olarak geri döneceğini ifade etti. Bununla birlikte vatandaşlara mutlaka okumalı ve çocuklarını okutması gerektiğini, ülkenin mafyaya değil, bilim insanlarına ihtiyacını olduğunu da sözlerine ekledi.
Daha sonra Çerkez Cengiz kalabalığın arasında cezaevine girdi.

 

çerkez cengiz cengiz şıklaroğlu sivas bağımsız milletvekili türkmenlere senet rus ajanı şıklaroğlu cezaeine 100 araçlık konvoy 100 araçlık konvoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Facebook,
Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı