Çavuşoğlu:Rusya Sözünde Durdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemer'de ilçesinde bir otelde düzenlenen 3. Muhtarlar İstişare Toplantısı'na katıldı.

Çavuşoğlu:Rusya Sözünde Durdu!
Çavuşoğlu:Rusya Sözünde Durdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemer'de ilçesinde bir otelde düzenlenen 3. Muhtarlar İstişare Toplantısı'na katıldı. Burada konuşma yapan Çavuşoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Rusya'nın hep sözünde durduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Türk-Rus ilişkilere değindi.İşte Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı konuşmasından notlar;

''Ama ticaret yapacağız diye prensiplerimizden taviz vermedik. Hele hele insanlığı satmadık. Geçmişte Suriye ile ilgili Rusya'yı da eleştiririz, başka ülkeleri de. Hele hele oradaki rejime destek veren, oraya milisler gönderen bazı ülkeleri de eleştiririz, hakkımızdır. Ama son süreçte, ateşkes için, insani yardım için, o insanları kurtarmak için ve bundan sonra Suriye geneline ateşkesi yaymak için yaptığımız tüm çalışmalarda Rusya sözünde durmuştur. Sonuna kadar arkasında durmuştur. Hatta ihlal edenlere de gerekli uyarıyı yapmıştır.

Aynı şekilde Türkiye de sözünde durmuştur. Bu dönemde Rusya ve Türkiye özellikle bu stratejik konularda birbirine güvenmiştir. Türkiye ve Rusya birbirine güvenebileceğini anlamıştır. Önümüzdeki süreçte yaş sebze ve meyve dahil ticaretin önündeki tüm engeller de kalkacaktır. Bunu da çiftçilerimize söyleyebilirsiniz. Bunun için görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Her türlü engellerin kalkması için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim arzumuz şudur, dostluğa yakışır şekilde, ticaretin ve insanların önünde hiçbir engel olmaması lazım, tüm engellerin kalkması lazım.'' sözlerinde bulundu.

çavuşoğlu dışişleri türk rus antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?