Çavuşoğlu Mevkidaşları İle Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 53. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere geldiği Münih'te gün içerisinde ikili görüşmelerine devam etti.

Çavuşoğlu Mevkidaşları İle Görüştü!
Çavuşoğlu Mevkidaşları İle Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 53. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere geldiği Münih'te gün içerisinde ikili görüşmelerine devam etti.G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı için bulunduğu Almanya'nın Bonn kentinden 53. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak için Münih'e geçen Çavuşoğlu, ikili temasları çerçevesinde, İranlı,Kırgız mevkidaşlarıyla görüştü. Kırgız Bakan Abdıldayev ile bir araya gelen Çavuşoğlu, ardından İranlı mevkidaşı Zarif ile görüştü.

Çavuşoğlu bu temasların sonrasında ise , etkinlik kapsamında Rusya Federasyon Konseyi Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkovile bir araya geldi.Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu bugün öğleden sonraki görüşmelerine Rusya Federasyon Konseyi Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov ile başladı. Çavuşoğlu, Puşkov ile görüşmesinde Türkiye-Rusya ilişkilerini değerlendirdi.

Ardından Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmede Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmeleri ele aldı. Son olarak Moldova Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanı Andrei Galbur ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmede ikili ve uluslararası gelişmeleri ele aldı. Çavuşoğlu, gün içinde daha önce de Lichtenstein Dışişleri, Eğitim ve Kültür Bakanı Aurelia Frick, Makedonya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Nikola Poposki, Almanya Federal Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ile görüşmüştü.

 

mevlüt çavuşoğlu bakan rusya dışişleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor