Çavuşoğlu ABD'yi Uyardı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti. İkili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu ABD'yi Uyardı!
Çavuşoğlu ABD'yi Uyardı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti. İkili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.Resmi temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüştü. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Burada açıklama yapan Çavuşoğlu, Rakka operasyonu hazırlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu, Fırat Kalkanı Harekatı'nın başarılı şekilde devam ettiğini belirtti. El Bab'ın tamamen kuşatıldığını ve kentte ilerlemelerin devam ettiğini dile getiren Çavuşoğlu, bölgeye bugüne kadar Türkiye'den 45 bin Suriyelinin geri döndüğünü ifade etti.Çavuşoğllu Rusya ile S-400 görüşmeleri için ise "S-400 (hava savunma sistemi) ile ilgili görüşmelerimiz olumlu bir şekilde seyrediyor" dedi.Çavuşoğlu ayrıca ileriki dönemde sıkıntı yaratabilecek bir konu hakkındada açıklama yaptı.Suriye'de Yüzde 99 Sünni Arap bir şehre Şii milisleri sokmanun çok tehlikeli olduğunu ifade etti ve ABD'yi uyardı.

Basın toplantısının diğer tarafı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise Rum sorununa ve müzakerelere değindi.Akıncı Rum kesiminde yaşananlarla ilgili olarak "Irkçı partiler durumu istismar ediyor. ELAM gibi bir partinin Türklere karşı muamelesi kabul edilmez. BM Özel Temsilci bugün gelecek. Yaşananlarla ilgili son durumu görüşeceğiz. Durumu anlatmak için buraya gelecek. Bu müzakere sürecinin sürdürülmesinde onların büyük rolü var" dedi

çavuşoğlu dışişleri el bab kıbrıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?