Çanakkale Sular Altında

Çanakkale'de aniden bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Trafik durma noktasına gelirken tarihi Aynalı Çarşı'da sular altında kaldı. Halk ise yetkililere ateş püskürdü.

Çanakkale Sular Altında
Çanakkale Sular Altında

Meteoroloji günlerdir sağanak yağışlar olabileceğine dair uyarılarını yapıyordu. Tahminler çıktı ve yurdun birçok bölgesinde sağanak geçişleri yaşandı. Aşırı sıcaklar nedeniyle yağmur göze hoş gelse de aniden bastırdığında olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle altyapısı yeterli olmayan yerleşim alanlarında halk ve esnaf zor durumda kalabiliyor.

Bugün tam bu duruma örnek olabilecek bir yağış Çanakkale’de yaşandı. Aniden bastıran sağanak yağış ile caddeler ve sokaklar göle döndü. Trafiğin durma noktasına geldiği Çanakkale’de deniz ile kordonun birleştiği görüldü.

Çanakkale’de akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur hayatı felç etti. Yağmurla birlikte etkili olan rüzgar, çevrede bulunan esnafa ait masa sandalye gibi eşyalarının da uçmasına neden oldu. Yaklaşık olarak yarım saat kadar devam eden yağış sonucunda her yer göl görünümüne büründü. Araçların hareket edemediği baskın nedeniyle özellikle su birikintileri nedeniyle vatandaşlar da hareket edemediler. Araçlarından çıkıp yollarına yaya olarak devam eden vatandaşlar ise büyük tepki gösterdiler.

Fırtına nedeni ile bazı bölgelerde ağaçların kökünden sökülerek devrildiği görüldü. Özellikle Çanakkale’nin sembolü olarak nitelendirilen Aynalı Çarşı’nın da sular altında kalması nedeniyle vatandaşlar yetkililere patladı. Su birikintileri ve taşkınlarla alakalı çalışmalar devam ediyor. Yetkililer hasar tespit çalışmalarına başladı.

 

 

çanakkale yağış sel aynalı çarşı sağanak yağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş