Büyükada’da Ekmek 20 Lira! Su ise 6 Kat Pahalı

Büyükada vatandaşı kazıklama konusunda Türkiye’de zirveyi oynuyor. Bir restoranda getirilen yarım sepet ekmek için 20 lira hesaba para yazılıyor. Bu sebeple bir çok kavga çıkıyor.

Büyükada’da Ekmek 20 Lira! Su ise 6 Kat Pahalı
Büyükada’da Ekmek 20 Lira! Su ise 6 Kat Pahalı

Türkiye’de turistlerin akınına uğrayan bir çok yer var. Bu yerlerden bir tanesi de İstanbul’da bulunan tarihi Büyükada. Uzun süredir Bodrum restoranları ve kafelerinin turistleri ve vatandaşları kazıklaması gündemde iken, şimdide Büyükada’da yaşanan skandallar bitmek bilmiyor. Hafta sonları 1 milyon kişinin ziyaret ettiği söylenen Büyükada’da restoranlar normalde bedava olan ekmekler için 20 lira hesaba ek para yazıyor. Bu paraya vatandaş itiraz edince bir çok yerde kavga çıkıyor. Bir de mafyalaşma olmuş gibi, artık itiraz eden müşteriye kalabalık şekilde baskı yapılıyor ve o ücretin ödenmesi sağlanıyor.

SU 3 LİRA

Büyükada Türkiye’nin en zengin bölgelerinden bile daha pahalı. Normalde dışarıda satılan 500 mililitrelik plastik şişedeki su en fazla 1 lira olmaktadır. Ama Büyükada’da bu suyun fiyatı tam 3 liradan veriliyor.

FAYTON FİYATI DA UÇUYOR

Herkesin en çok bisiklet ve fayton bindiği Büyükada’da normal de yazan 35 liralık fayton ücreti 50 lira olarak söyleniyor ve turistlerin kazıklanması sağlanıyor.

KAFELERDE SADECE ÇAY SATILMIYOR

Kafeye oturan bir vatandaş daha en başından uyarılıyor. Sadece çay içecekseniz oturmayınız. Eğer yanında bir şey de yiyecekseniz oturabilirsiniz diye. Bu tür durumlar da çileden çıkarıyor.

ZABITA YOK

Büyükada’da 1 milyon kişinin ziyaret ettiği hafta sonunda esnafı sadece 4 zabıta kontrol ediyor. Durum böyle olunca da esnaf zabıta yokmuş gibi vatandaşı ve turistleri kandırmaya devam ediyor.

Kısaca özetlemek gerekirse;

 1 TL'lik umumi tuvalet 2 TL

 50 kuruşluk su 3 lira

 13.5 TL'lik sigara 16 TL

 10 TL'lik dondurma 15 TL

Devletin bu duruma bir el atması gerekiyor.

büyükada su fiyatı büyükada ekmek fiyatı büyükada turist kazıklama büyükada 1 ekmek 20 lira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Adayları Oyunu Kullandı, Seçmene Mesaj Verdi
Cumhurbaşkanı Adayları Oyunu Kullandı, Seçmene Mesaj Verdi
Cezayir, Sınavlarda Kopya Çekilmesini Engellemek İçin İnterneti Kapattı
Cezayir, Sınavlarda Kopya Çekilmesini Engellemek İçin İnterneti Kapattı