Bursa'da Muhtarlara Silah Eğitimi Verilmesi Tartışmalara Neden Oldu

Bursa'da Polis Haftası etkinlikleri nedeniyle muhtarlarla polisler bir araya geldi. Polisler muhtarlara kısa bir atış talimi eğitimi verdi ve hatıra fotoğrafları çekildi.

Bursa'da Muhtarlara Silah Eğitimi Verilmesi Tartışmalara Neden Oldu
Bursa'da Muhtarlara Silah Eğitimi Verilmesi Tartışmalara Neden Oldu Umut Aslan

Bursa'da  Polis Haftası etkinlikleri nedeniyle muhtarlarla polisler bir araya geldi. Polisler muhtarlara kısa bir atış talimi eğitimi verdi ve hatıra fotoğrafları çekildi. Bursa'da "10 Nisan Polis Haftası" etkinlikleri kapsamında Bursalı muhtarlarla polisler atış poligonunda bir araya geldi. Muhtarlara verilen atış eğitiminin ardından, muhtarlar kalaşnikof ve tabancalarla atış talimi yaptı.

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve polisler, ’10 Nisan Polis Haftası’ etkinlikleri kapsamında Bursalı muhtarlarla bir araya geldi. Asayiş Şube Müdürü İbrahim Çağrı Şentürk, Narkotik Suçlarla Şube Müdürü Hakan Uzundağ’ın da katıldığı, Bursa Özel Harekat Şube Müdürlüğü Atış ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 30 muhtar, atış eğitimcileri ve Osman Ak tarafından verilen kısa eğitimin ardından hedef tahtalarına atış yaptı. Atışlarda kendi tabancalarını ve emniyete ait kalaşnikofları kullanan muhtarlar atışları esnasında bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Bursa İl Emniyet Müdürü Ak muhtarlardan sonra kendi silahını alarak atış yaptı. Bütün atışları isabetli olan Ak’ı muhtarlar hayranlıkla izledi. Atış taliminde kaleşnikof türü silahların kullanılması tartışma konusunu oluştururken atışların ardından silahları alarak muhtarlarla birlikte hatıra fotoğrafı çeken Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, muhtarların Menbiç hazırlığı yapıyoruz demelerine karşı, “Menbiç değil sizi Kandil’e hazırlıyoruz” demesi de tartışmaların bir diğer konusu oldu. Etkinlik hatıra fotoğraflarının ardından sona ererken muhtarlar Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne düzenledikleri programdan ötürü teşekkür etti.

İşte Bursa İl Emniyeti'nin düzenlediği muhtarlara silah eğitimi verilen ve atış taliminin yapıldığı etkinlikten kareler

bursa atış talimi kaleşnikof muhtarlara silah eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş