Burada Araçlar Yokuş Yukarı Boşta Çıkıyor (video)

Erzurum’da gizemli bir yer var. Burası Palandöken’de Abdurrahman Gazi Türbesi'ne giderken ki yolda görülüyor. Kontağı kapalı araç yukarı doğru hareket ediyor.

Burada Araçlar Yokuş Yukarı Boşta Çıkıyor (video)
Burada Araçlar Yokuş Yukarı Boşta Çıkıyor (video)

Erzurum’un Palandöken ilçesi dağı eteklerinde Abdurrahman Gazi Türbesi yolu üzerinde bir levha görünüyor. Levhada aracın kontağını kapatın ve aracınızı boşa alın yazıyor. Çünkü yokuş yukarıya doğru araçlar tırmanırken, yolun bir noktasında araç kontağı kapalıyken, ve boşta iken, araç yukarı doğru kendisi ilerliyor. Aynı şekilde araç ters bir şekilde oraya gelip boşta ve kontağı kapalı bırakıldığında da araç geri geri yukarı doğru çıkmaya devam ediyor. 

Bu olayın gizemi henüz bilimsel olarak açıklanmadı. Kimi bilim adamları yolun aslında aşağı doğru olduğu, göz yanılmasından dolayı yukarı doğru gittiğini zannettikleri söylense de yolun yukarı doğru olduğu ispatlanmış. 
Bir çok kişi ise bu yolda böyle bir olayın olmasının sebebi Abdurrahman Gazi’nin bir kerameti olduğu yönünde. 
Bu olayda bir başka görüş de dağın içindeki manyetik çekim kuvveti. Bu kuvvet sayesinde araçlar yukarı yönlü hareket ediyorlar. 
BELEDİYE BURAYA TURİST ÇEKİYOR
Bu bölgenin reklamını yapan Erzurum Belediyesi, o özel bölgeye gelince yol kenarına bir tabela koydu. Gizemli yol başlangıcı yazan tabelada, adım adım kontağı kapatın, vitesin boşa alın talimatları yer alıyor. 
Bir çok şehirden gelen yerli yabancı turistler yolu görünce çok şaşırıyor. Söylene göre bu yolun bir diğer özelliği de romatizma ve damar sertliğine iyi gelmesi.

erzurumda kerametli yol erzurumda gizemli yol yokuş yukarı kontağı kapalı araç boşta yokuş yukarı çıkıyor palandöken gizemli yol manyetik yol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek