Bülent Tezcan, Erdoğan'a Yönelik Sözleri Nedeniyle Tazminat Ödeyecek

2003'ten bu yana CHP ile AKP arasında gerilen ipler yine gerildi! Bu kez CHP'li Tezcan ile AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ipler gerildi

Bülent Tezcan, Erdoğan'a Yönelik Sözleri Nedeniyle Tazminat Ödeyecek
Bülent Tezcan, Erdoğan'a Yönelik Sözleri Nedeniyle Tazminat Ödeyecek Hilal Mert

2003'ten bu yana CHP ile AKP arasında gerilen ipler yine gerildi! Bu kez CHP'li Bülent Tezcan ile AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ipler gerildi. Gerilimin nedeni ise; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Erdoğan'a için kullandığı "faşist diktatör" ifadesi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a kaeşı manevi tazminat davası açılmıştı. Manevi tazminat olarak 50 bin lira isteyen Erdoğan için karar mahkemeden çıktı. Davayı karara bağlayan mahkeme Tezcan'ın "faşist diktatör" ifadesi nedeniyle 30 bin TL'lik manevi tazminata mahkum edilmesine karar verdi.

Mahkemenin verdiği kararı kamuoyuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın duyurdu. Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Bülent Tezcan aleyhine “faşist diktatör” dediği için açtığımız manevi tazminat davasında, Mahkeme 30 bin TL manevi tazminata hükmetti. Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ihlal edenler konumu ne olursa olsun hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaklardır."

NELER OLMUŞTU?

1 Kasım2017'de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısının gündemine ilişkin CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan’a yönelik kullandığı 'faşist' ve 'diktatör' sözlerinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmayla ilgili değerlendirme yapan Bülent Tezcan, "Biz gerçeği söyledik. Ne diyecektik? Devleti yöneten siyasetçinin tutumları faşist tutumlarsa, bunun siyasi literatürdeki adı bu. Diktatöre 'diktatör', faşiste 'faşist' derler. Başka ne söyleyecektik? Soruşturma açmaları da bir şeyi gösteriyor ki söylediklerimizde haklıyız. Yani bu sözleri söylemenin bir bedeli olduğunu göstermeye çalışıyorlar. Demokrasiye kavuşmak için ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz, mücadeleye devam edeceğiz. Geri adım atmak yok" ifadelerini kullanmıştı.

Bülent Tezcan Erdoğan Tazminat Dava mahkeme 30 bin chp akp Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş