Bugün de Şehit! 3 Şehit 3 Yaralı (10 Haziran 2017)

Ülkemizde terör durmak bilmezken, Ramazan da bile can almaya devam ediyor. Şırnak'ta yapılan saldırı da 2 asker şehit ve 3 askerde yaralanırken, Batman'da da daha önce yaralanıp tedavi gören 2 askerden bir tanesi yaşamını yitirdi.

Bugün de Şehit!  3 Şehit 3 Yaralı (10 Haziran 2017)
Bugün de Şehit!  3 Şehit 3 Yaralı (10 Haziran 2017)

Ülkemizde terör can almaya devam ediyor. Çözüm süreci denilen vakitlerde terörden ölen asker sayısı sıfır iken, çözüm süreci bittiğinde başlayan terör eylemleri ile neredeyse her gün şehidimiz olmaya başladı. Ülkemizde bir çok anne ve baba evlatsız kalmaya devam ediyor. 

Bugün Şırnak Namazdağı çevresinde terör örgütü PKK ile jandarma arasında yaşanan çatışmalar sonucu 2 asker şehit olurken 1 asker ve 2 korucu da yaralandı. Yaralılar hemen hastanelere sevk edilirken, hayati tehlikeleri bulunmuyor. 

Bunun yanında Batman'da dün yaşanan olis karakolu saldırısında 2 asker olmak üzere 3 kişi yaralanmıştı. Yaralılar hastanede tedavi görüyorlardı. Bir asker tedavilere yanıt vermedi ve yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların ise durumları ciddiyetini koruyor.

TERÖR NE ZAMAN BİTECEK?

Ülkemizde terörü bitireceğiz diye bir çok kişi sözde vatan için şehit olurken, aslında acemiliklerinden dolayı şehit oldukları bir çok uzman tarafından belirtiliyor. Çünkü profesyonel askerlerin çok rahat kurtulacağı durumlarda, sadece 5 aylık askerler sahaya sürülünce, asker acemilikten çok kolay yaralanıyor veya şehit olabiliyor. Bu sebeple bir an önce en azından çatışmalarda profesyonel askerler kullanılmaya başlanmalı ve ülkemiz de daha az şehit vermeye yada hiç şehit vermemeye başlamalıdır. 

Profesyonel askerliğe geçiş yapılmaya çalışılsa da oldukça ağır adımlar atılması, akıllarda soru işaretleri oluşturuyor.

batmanda terör saldırısı şırnakta teröristlerle çatışma 3 asker şehit terör eylemleri 10 haziran 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!